Planuję długie życie

Audycja edukacyjna realizowana we współpracy z Ministrem Zdrowia – Nie daj rakowi zawrócić w głowie

Rocznie nowotwory głowy i szyi rozpoznaje się u 11 tys. osób, a u 60% pacjentów diagnozowany jest dopiero w III lub IV stadium zaawansowania. Podjęcie skutecznej terapii zależy od wczesnego wykrycia nowotworu. W I stadium choroby, szanse na wyleczenie sięgają 95%. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że co roku notuje się ok. 600 tys. nowych przypadków raka głowy i szyi na świecie. Jest siódmym najczęściej występującym nowotworem na świecie. Jakie czynniki mogą zwiększać ryzyko zachorowania na tego typy nowotwory?

Gdzie znaleźć jednostkę, w której realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi?
www.planujedlugiezycie.pl zakładka o Programie: Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).
Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.