Kutno Łowicz Rawa Maz. Sochaczew Żyrardów

Wspominamy tych, którzy odeszli

W ostatnich dniach odszedł ksiądz biskup Józef Zawitkowski, biskup senior Diecezji Łowickiej. Zmarł po ciężkiej chorobie. Ksiądz biskup był wielką postacią nie tylko polskiego Kościoła. Wspomnienia o jego osobie zebrała dziś Dagmara Skopiak.

Jedni przechodzą do historii jako symbole inni przechodzą do historii tylko i wyłącznie, albo aż wypełniając zwykłe proste żołnierskie obowiązki. Sochaczew ma swojego bohatera, który zginął w jego obronie we wrześniu 1939 roku. Mowa o majorze Feliksie Kozubowskim.

fot. archiwum Rodziny

Zmarła 7 kwietnia 2019 w Żyrardowie w wieku 93 lat. Otrzymała „Brązowy Krzyż Zasługi” , odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury” ,” Złoty Krzyż Zasługi”, „Medal Edukacji Narodowej” czy odznakę ,,Przyjaciel Dziecka”. W materiale Agaty Siniarskiej wspomnimy dziś niezapomnianą artystkę i wybitnego pedagoga z Żyrardowa.

Lechosław Kubiak – kutnianin, regionalista, społecznik oddany swojej małej ojczyźnie, kolekcjoner a także działacz Armii Krajowej i wieloletni członek Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie. Honorowy członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Odszedł od nas w dniu 8 czerwca 2019 roku. Dziś wraz z naszym gościem Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej przypomnimy i przybliżymy postać tego wyjątkowego człowieka zakochanego w swoim mieście i kraju.

fot. UM Rawa

W lipcu tego roku zmarł profesor Eugeniusz Walczuk – Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej. Był zasłużony nie tylko dla miasta ale i dla całej Ziemi Rawskiej. Wspomnienia o profesorze Walczuku zebrała Dagmara Skopiak.Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.