Planuję długie życie

Audycja edukacyjna realizowana we współpracy z Ministrem Zdrowia – Zdrowe odżywianie

W kolejnej audycji postaramy się odpowiedzieć na pytania: czy zdrowe odżywianie może się przyczynić do zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwór? Jakich produktów powinno się unikać, aby ryzyko zachorowania na nowotwór było mniejsze? Jak powinny wyglądać nasze posiłki?

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).
Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.