Płyta tygodnia

Sean Paul – Scorcha

Rzadko zdarza się artysta, którego imię i nazwisko jest równoznaczne z nazwą gatunku. Wystarczy jednak, że Sean Paul powie swoim charakterystycznym głosem „shake dat ting” i wszyscy od razu wiedzą, kto jest ucieleśnieniem dancehallu. Z siedmioma albumami na koncie Sean Paul sprawił, że gatunek popularny przede wszystkim w Kingston na Jamajce zagościł na stałe na szczytach list przebojów.

Sean występował w ponad 120 krajach na całym świecie – jako pierwszy Jamajczyk koncertował w Kazachstanie czy na Madagaskarze. Na koncie ma kilkanaście nominacji do Grammy czy Billboard Music oraz statuetki American Music Award, MOBO Awards, Soul Train Awards, MTV Music Awards, ASCAP Rhythm, Soul Music Awards, Source Award oraz BET Award.

Jest jedynym Jamajczykiem, który zdobył nagrodę American Music Award w kategorii Ulubiony wykonawca pop/rock. Najnowszy album zawiera 16 dobrze skrojonych utworów, w większości fantastyczni artyści a zwłaszcza artystki. Na płycia pojawiają się Sia, Tove Lo, Gwen Stefani czy Pia Mia, ale także Damian Marley i Nicky Jam.

Tracklista:

 1. As We Enter
 2. Wine Up
 3. Scorcha
 4. Only Fanz
 5. Earthquake
 6. How We Do It
 7. Bouncing
 8. Dynamite
 9. Light My Fire
 10. Calling On Me
 11. Good Day
 12. Borrowed Time
 13. Pon Di Reel
 14. Back It Up Deh
 15. Bend You Back
 16. No Fear
fot.mat.pras.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.