Planuję długie życie

Audycja edukacyjna realizowana we współpracy z Ministrem Zdrowia – Narodowa Strategia Onkologiczna

Badania naukowe wskazują, że zdrowy tryb życia oraz przestrzeganie kilku prostych zasad może ograniczyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Wykonywanie regularnych badań profilaktycznych daje szanse na zdiagnozowanie nowotworu we wczesnym stadium, a wczesne rozpoznanie zwiększa szanse na pokonanie choroby. O tym więcej w dzisiejszej audycji:

-info o NSO http://planujedlugiezycie.pl/?page_id=410 )?

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).
Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.