Planuję długie życie

Audycja edukacyjna realizowana we współpracy z Ministrem Zdrowia – Otyłość u dzieci

Otyłość wśród dzieci to coraz poważniejszy problem. Okazuje się, że kłopoty ze zdrowiem, związane z nadprogramowymi kilogramami, mają już 8-latkowie. Jakie są skutki otyłości w wieku dziecięcym? Czy z otyłości można wyrosnąć? Jaka jest skala zjawiska w Polsce? Co to jest BMI i jaki sposób się go liczy? O tym między innymi w dzisiejszej audycji:

Szukasz pomocy?
– Centrum dietetyczne on line https://poradnia.ncez.pl/
– Diety https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php
– Nowa piramida żywienia – https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-aktywnosci-fizycznej-dla-osob-doroslych

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).
Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.