Płyta tygodnia

Kungs – Club Azur

Kungs, twórca największego tanecznego hitu ubiegłego lata („Never Going Home”), wydał właśnie swój drugi album „Club Azur”. Nową płytę wypełnia 11 energicznych, nasyconych wakacyjnym klimatem tanecznych utworów, które Kungs stworzył w ciągu kilku ostatnich lat. Wiele z piosenek to jego współczesna wariacja na temat klasycznego italo disco. W zestawie znalazły się cztery doskonale znane single. Pierwszy z nich to przebój „Never Going Home”, który dotarł na 7. miejsce zestawienia Global Shazam i na 1. pozycję Electronic Global Shazam. Utwór podbił także stacje radiowe m.in. we Francji, Włoszech i Polsce. Kolejne to zainspirowany właśnie italo disco „Clap Your Hands”, nawiązujący do nurtu eurodance „Lipstick”, a także plażowy banger „Regarde-Moi”. Wszystkie te piosenki zgromadziły łącznie 371 milionów streamów w Spotify.

Ponadto na albumie gościnnie pojawili się pogromcy tanecznych list przebojów Boys Noize w kolejnym odwołującym się do włoskich brzmień „Fashion”, wielce obiecujący Victor Flash w uwodzicielskim „Quanto Tempo”, nowojorska grupa The Knocks w funkowo-dyskotekowym „People” oraz elektroniczny duet z Miami – Good Times Ahead -w melodyjnym „Without You”. Zestaw zamyka „Paris”, pełna emocji oda do obecnego domu Kungsa, Paryża.

Kungs to niezaprzeczalnie jedna z najjaśniejszych gwiazd na francuskiej scenie, czego dowodem 5 miliardów streamów oraz międzynarodowy przebój „This Girl” (numer 1 w 45 krajach). Jego debiutancki album „Layers” rozszedł się w nakładzie ponad 1,2 miliona egzemplarzy na całym świecie. Przygotowywany niedawno przez Kungsa remix hitu „Don’t Start Now” Dua Lipy zgromadził 10 milionów odsłuchów na Spotify.

fot/źródło.mat.pras.

tracklista:

 1. Zebulon
 2. Fashion with Boysnoize
 3. Never Going Home
 4. Clap Your Hands
 5. Quanto Tempo with Victor Flash
 6. Lipstick
 7. Lullaby
 8. People with The Knocks
 9. Regarde-moi
 10. Without you with Good Times Ahead
 11. Paris

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.