Płyta tygodnia

Imagine Dragons – Mercury, Act 2

Album, wyprodukowany przez Ricka Rubina, zawiera hity „Enemy”, „Bones” i „Sharks” oraz stanowi rozszerzenie „Mercury – Act 1” z 2021 roku. Podczas gdy pierwsza część płyty porusza tematy takie jak miłość, wiara, ból, pasja i strata, druga koncentruje się na rozwiązywaniu problemów osobistych i największych egzystencjalnych pytaniach w ich karierze.

Dan Reynolds, frontman grupy, mówi: – „«Mercury – Act 2» obraca się wokół procesu, który jest następstwem śmierci. Radzenie sobie, przebudzenie… życie musi toczyć się dalej. Kiedy tracisz kogoś, kogo kochasz, życie toczy się dalej. Ten album opowiada o stracie, żalu i życiu. Myślę, że wspomnienie tu o życiu jest bardzo ważne, ponieważ ta płyta daje dużo radości. Opowiada o byciu obecnym”. Imagine Dragons utorowali drogę swojemu nowemu albumowi, wydając serię ostatnich singli, które znalazły się na szczycie list przebojów. Do tej pory utwór „Bones” zgromadził ponad 331 mln odtworzeń, a towarzyszący mu teledysk uzyskał ponad 31 mln wyświetleń na YouTube. Piosenka wspięła się wysoko na liście Billboard Hot 100 i zyskała szerokie uznanie krytyków.

Imagine Dragons mają na koncie ponad 60 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 55 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 108 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie przekształcając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”.

Dan Reynolds wyjaśnia, że dwuczęściowy album to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania. Te uzdrawiające uczucia Imagine Dragons zaprezentują fanom podczas kolejnych nadchodzących letnich festiwali w Europie oraz wielkiej trasy po USA, która rozpocznie się już w sierpniu.

tracklista:

 1. Bones
 2. Symphony
 3. Sharks
 4. I Don’t Like Myself
 5. Blur
 6. Higher Ground
 7. Crushed
 8. Take It Easy
 9. Waves
 10. I’m Happy
 11. Ferris Wheel
 12. Peace Of Mind
 13. Sirens
 14. Tied
 15. Younger
 16. I Wish
 17. Continual
 18. They Don’t Know You Like I Do

fot.mat.pras

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.