Płyta tygodnia

GASHI – 1984

“Nie żyłem w tej dekadzie, ale czuję dużą więź z tym okresem. Kocham wszystko co dotyczy lat 80. Od filmów, przez muzykę, aż do mody. Zawsze chciałem być częścią tego wszystkiego. Moi rodzice pobrali się w 1984, a najlepsza muzyka pochodzi z tamtych lat. Chciałem stworzyć płytę, której fani słuchając będą mogli się poczuć tak jak ja, kiedy słucham piosenek z tamtych lat.” – mówi GASHI o swojej najnowszej płycie. Podróż do przeszłości w tym tygodniu na antenie Radia Victoria.

GASHI to raper pochodzący z Brooklynu, w którego utworach da się słyszeć orientalne inspiracje. Zanim dotarł do Stanów Zjednoczonych, wraz ze swoją rodziną przemierzał wiele krajów w poszukiwaniu lepszego życia. Jako imigrant z Kosowa mieszkał w obozach dla uchodźców, gdzie doświadczył przemocy i żył w skrajnie nędznych warunkach. W dzieciństwie dwa razy został porwany, raz w Austrii i raz w Tunezji. W college’u grał w futbol co zapewniło mu stypendium.

GASHI ma na swoim koncie 550 milionów odtworzeń utworów w platformach streamingowych i 90 milionów wyświetleń klipów na YouTubie. Współpracował z takimi artystami jak Chris Brown, Travis Scott, czy Sting. Tego ostatniego da się usłyszeć na krążku “1984”.

fot.mat.pras.

Tracklista:

 1. 1984
 2. Don’t Kill Me
 3. Lies
 4. Mama (ft. Sting)
 5. Paranoid
 6. Upset (ft. Njomza & Pink Sweat$)
 7. Feels Right (ft. Rose Gold)
 8. Never Give Up On Me
 9. Perfume Pillows
 10. Interlude (ft. Diamond Cafe)
 11. Full Moon (ft. DEVAULT)
 12. Mr. Ferrari
 13. Don’t OD
 14. Distant
 15. Funeral Friends
 16. So Many Love Me (Present Time)

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.