Płyta tygodnia

Bastille – Give me The Future

Płyta „Give Me The Future”, zainspirowana filmami science fiction, grami wideo i VR, zabiera słuchacza do wolnego od obostrzeń świata science fiction, miejsc, gdzie można podróżować w czasie, być kim się chce, robić co się chce, korzystać z nowych technologii i zatracać się we własnej wyobraźni.
Bastille we współpracy z wytwórnią EMI i serwisem Spotify przygotowali niezwykły projekt FutureScape Dream Analyser, którego częścią jest sztuczna inteligencja.
Nowatorskie, interaktywne przedsięwzięcie, zachęca fanów, by anonimowo zamieszczali na stronie Future Inc. opisy swoich snów. Zebrane dane poddane zostaną analizie i połączone w kolektywny, wizualny krajobraz senny w formie unikatowego strumienia obrazów, które ostatecznie – z pomocą sztucznej inteligencji – stworzą The Dream Gallery i pozwolą użytkownikom wizualizować swoje sny.

Powstały w ten sposób kolektywny sen posłuży do zilustrowania poszczególnych utworów z płyty „Give Me The Future”, a senne obrazy towarzyszące nowym piosenkom Bastille dostępne będą wyłącznie na platformie Spotify. Okładka playlisty zespołu zostanie zastąpiona przez pierwszą w historii Spotify grafikę przygotowaną przez sztuczną inteligencję. Ponadto strona FutureInc.world będzie zintegrowana z aplikacją Spotify, grając muzykę z albumu podczas fazy pozyskiwania snu.

Jeśli chodzi o muzykę, na „Give Me The Future” słyszymy basowe linie w klimacie disco, syntezatorowe orkiestracje, gitary, futurystyczny gospel, dźwięki statków kosmicznych, euforyczne smyki, vocoder, zniekształcony wokal, chór technicznych oraz całe mnóstwo bitów. Tytułowy numer to ukłon w stronę Phila Collinsa i The Police, „Shut Off The Lights” to dźwiękowy list miłosny do „Graceland” Paula Simona a „Stay Awake” na pewno przywoła skojarzenia z Daft Punk czy Quincym Jonesem.

Do pracy nad nową płytą Bastille po raz pierwszy zaprosili osoby z zewnątrz. I chociaż głównymi producentami są Dan Smith i stały współpracownik zespołu Mark Crew, przy „Distorted Light Beam” muzycy pracowali z Ryanem Tedderem (Adele, Paul McCartney, Taylor Swift), z kolei współautorem „Thelma + Louise”, „Stay Awake” i „Back To The Future” jest Rami Yacoub („…Baby One More Time” Britney Spears, album „Chromatica” Lady Gagi). Swój udział w tworzeniu materiału mieli również brytyjscy autorzy piosenek Jonny Coffer, Plested i Dan Priddy. Ponadto w nagraniach udział wziął uznany aktor, muzyk, reżyser i aktywista Riz Ahmed, którego głos pojawia się w „Promises”.

fot/źrodło/mat.pras.

trackilsta:

 1. „Distorted Light Beam”
 2. „Thelma + Louise”
 3. „No Bad Days”
 4. „Brave New World” (Interlude)
 5. „Back To The Future”
 6. „Plug In…”
 7. „Promises” (by Riz Ahmed)
 8. „Shut Off The Lights”
 9. „Stay Awake?”
 10. „Give Me The Future”
 11. „Club 57”
 12. „Total Dissociation” (Interlude)
 13. „Future Holds” (feat. BIM)

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.