Płyta tygodnia

Anna Wyszkoni – Nieznośna Lekkość Hitu

„Nieznośna Lekkość Hitu” jest podsumowaniem 25 lat muzycznej działalności Anny Wyszkoni. Ten album to sentymentalna podróż, pełna wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia, ale także gorzkich doświadczeń życiowych i słabości, które zdarzają się każdemu. Ania zawsze była blisko fanów, którzy dzięki jej piosenkom uczestniczyli poniekąd w jej życiu – wokalistka tworzy dla ludzi śpiewając swoje historie, w których mogą oni odnaleźć także siebie samych. To powoduje, że każda kolejna płyta, trasa koncertowa czy piosenka, są zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność.

 • „25 lat minęło… nie mogę powiedzieć, że jak jeden dzień, na pewno nie. Był to czas piękny, kolorowy, ale też ciężki i ponury. Bilans jest jednak dodatni i to jest najważniejsze. W tym czasie wydarzyło się w moim życiu tak wiele, że mogłabym napisać książkę. Ale póki co, wolę te moje wspomnienia podsumować muzycznie, bo w tym czuje się najlepiej. Poza tym staram się żyć teraźniejszością i przyszłością. Bo wierzę, że przede mną jeszcze dużo dobrych i ważnych wyzwań. Cały czas tworzę nową muzykę i piszę nowe teksty. Lubię zmiany, co słychać w najnowszej piosence „Skrable”. Jest ona dla mnie pomostem pomiędzy tym, co było, a tym, co nadchodzi. Bo na nową, premierową płytę nie każę moim słuchaczom czekać zbyt długo…” – mówi Ania o swoim jubileuszowym albumie.

Album „Nieznośna Lekkość Hitu” ukaże się w dwóch wydaniach: jednopłytowym, na którym znajdą się najbardziej znane i popularne piosenki Ani; oraz dwupłytowym, na którym dodatkowo znajdą się premierowe utwory, między innymi nowa wersji kultowej „Agnieszki”, nagrana w duecie z popularnym polskim raperem Januszem Walczukiem. Pojawi się tam również kilka duetów z innymi artystami z dotychczasowego dorobku Ani, oraz piosenki, które z różnych powodów są ważne dla wokalistki i jej fanów, śledzących jej muzyczną drogę już od 25 lat.

fot.mat.pras.
źródło Universal Music Polska

O płycie i 25 leciu z Anią Wyszkoni rozmawia na antenie Radia Victoria Arek Żytka. Słuchajcie codziennie o 11.40

tracklista:

CD 1

 1. Skrable
 2. Biegnij przed siebie
 3. Nie chcę cię obchodzić
 4. Wiem, że jesteś tam
 5. Oczy szeroko zamknięte
 6. Z ciszą pośród czterech ścian
 7. Czy ten pan i pani
 8. W całość ułożysz mnie
 9. Zapytaj mnie o to kochany
 10. Mimochodem
 11. Oszukać los
 12. Lampa i sofa
 13. Agnieszka już dawno…

CD2

 1. Agnieszka ’21 / duet z Januszem Walczukiem
 2. Czułość Proszę
 3. Księżyc Nad Juratą
 4. Do Góry Nogami
 5. Prywatna Madonna
 6. Ja Kocham Ty Kochasz / duet z Michałem Bajorem
 7. Syberiada / duet z Piotrem Cugowskim
 8. Odnajdziemy Się / duet z Markiem Jackowskim
 9. Matka Od Samotnych Drinków
 10. Graj Chłopaku Graj
 11. Na Cześć Wariata
 12. Soft / duet z Video

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.