Aktualne Łowicz

50 lat Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Boczki Chełmońskie”

Dziś Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Boczki Chełmońskie” obchodził jubileusz 50 lat istnienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Boczkach Chełmońskich, której przewodniczył ksiądz Biskup Wojciech Osial, Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej. Ksiądz Biskup wygłosił również homilię w której mówił o tradycjach i wierze mieszkańców regionu, z którego wywodzi się zespół:

Po Mszy zespół udał się korowodem do pobliskiego parku, gdzie na zaproszenie Jacka Kłosa odbywała się dalsza część uroczystości. Wydarzenie rozpoczęło się początkiem obrzędu wesela, które 50 lat temu było pierwszym programem zespołu. Obecny kierownik zespołu, Stanisław Wróbel 50 lat temu podczas tego pierwszego występu grał rolę Pana Młodego. Dziś na scenie zaprezentowali się wszyscy członkowie zespołu, ci aktywni oraz ci, którzy już na co dzień nie występują z zespołem. Widzowie zobaczyli występy ponad 100 osób. Na scenie zaprezentowała się również orkiestra oraz Stanisław Madanowski- słynny śpiewak ludowy, jeden z założycieli zespołu.

Poprosiliśmy o wspomnienia związane z zespołem jej członków. Mówią Mirka Papiernik i Helena Gładka:

Mówi Jan Dutkiewicz:

Podczas wydarzenia można było zobaczyć wystawę prac twórców ludowych gminy Kocierzew, a o poczęstunek zadbały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wydarzenie zakończyła potańcówka przy muzyce na żywo.

Radio Victoria objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.