Aktualne Łowicz

MAŁY OCH! FILM FESTIWAL – EDYCJA XIII 28.01 – 8.02

28 stycznia w łowickim Kinie Fenix rozpoczyna się XIII edycja małyOCH! Film Festiwal. W tym czasie na najmłodszych czekać będą atrakcje nie tylko filmowe. W tym roku patronat medialny nad wydarzenie objęło Radio Victoria

mówił Mateusz Rudak z Łowickiego Ośrodka Kultury.

Bilety będą dostępne od środy, 17 stycznia w godz. 15.00 – 20.00 w kasie kina Fenix i online na stronie: https://lok.systembiletowy.pl/

PROGRAM:
28 stycznia (niedziela)
13:00 FILM OTWARCIA: KICIA KOCIA POD CHOINKĘ
wiek: 3+
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

15:00 POKAZ ILUZJI: MAGICZNA ULICA PIOTRA SZUMNEGO
wiek: 4+
“Magiczna ulica Piotra Szumnego” w programie m.in znikające i pojawiające się przedmioty, czary z udziałem widzów, humor oraz wiele innych magicznych niespodzianek. Niezapomniane show iluzji w wykonaniu mistrza Piotra skierowane jest do dzieci, rodziców, dziadków. Zapraszamy na godzinę wspaniałej zabawy, podczas której przeniesiemy się w nieznane 

29 stycznia (poniedziałek)
11:00 TEATR: OPOWIEŚĆ O LAPONII
wiek: 4+
Wielkimi krokami zbliża się zima. Pomocnicy Świętego Mikołaja dopinają wszystko na ostatni guzik. Ciąg pracy nagle przerywa Śnieżynka, w panice oznajmia, że Święty Mikołaj zaginął! Wszyscy angażują się, aby odnaleźć Mikołaja. Renifer rusza do miasta, Elf postanawia wkroczyć do ciemnego lasu, Śnieżynka rozpoczyna poszukiwania w domowych zakamarkach. A Wy? Czy też włączycie się z nami do poszukiwań?
13:00 FILM: MOJA GWIAZDKA
wiek: 7+
Po przeprowadzce do dużego miasta Laura tęskni za poprzednim domem. Czuje się samotna, nie lubi nowego mieszkania, a znalezienie przyjaciół w nowym miejscu nie jest łatwe. Pewnego dnia widzi spadającą na ziemię gwiazdkę, znajduje ją i opatruje jej skaleczone ramię. Tak zaczyna się magiczna przyjaźń dziewczynki i gwiazdy.
Inspiracją do powstania filmu stała się książka dla dzieci autorstwa Klausa Baumgarta, która sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy w 31 krajach.
13:30 WARSZTATY: WARSZTATY WOKALNE PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO – dzień 1
wiek: 8-14
Nauka techniki wokalnej, interpretacja piosenki, urocze piosenki szalonych lat ubiegłego stulecia. Miła atmosfera i wesoła zabawa.
Zajęcia poprowadzi Renata Mosiolek, wokalistka, trenerka wokalna Akademii śpiewu Kookaburra studio.

30 stycznia (wtorek)
11:00 FILM: ELLA BELLA BINGO
wiek: 6+
Norweska animacja o przygodach małej, wyjątkowo optymistycznej dziewczynki. Humorystyczna mieszanka zabawy i śmiechu skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym.
Pięcioletnia Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie. Jak odnajdą się przyjaciele w nowej sytuacji? W jaki sposób Ella Bella wykorzysta swoją kreatywność i zdolność do rozwiązywania codziennych problemów?
13:30 WARSZTATY: WARSZTATY WOKALNE PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO – dzień 2

31 stycznia (środa)
11:00 FILM: MÓJ BRAT ROBOT
wiek: 8+
Świat się zmienił. Niedawno zażegnano kryzys klimatyczny, więc wszystko jest ekologiczne i zrównoważone. Ludzie mają osobistych asystentów, którzy są robotami. 12-letnia Alberte dostaje na urodziny najnowszy model robota. Robot Konrad wygląda i zachowuje się jak człowiek. Jest o wiele lepszy od poprzedniej wersji, która wyglądem bardziej przypominała misia. Wszyscy zazdroszczą jej Konrada. Popularność Alberte w szkole rośnie, a ona coraz bardziej zbliża się do Konrada. Ale czy można przyjaźnić się z robotem?
13:00 WARSZTATY: TWORZENIE OBRAZÓW METODĄ STRING ART
wiek: 7-12
W ramach warsztatu uczestnicy stworzą obrazki z wykorzystaniem drewnianych desek, gwoździ i nitek. Będziemy korzystać z prawdziwych młotków i wbijać prawdziwe gwoździe! Emocje gwarantowane! Każdy uczestnik zabiera swoje dzieło do domu.
13:30 WARSZTATY: WARSZTATY WOKALNE PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO – dzień 3

1 lutego (czwartek)
11:00 FILM: WIELKIE MARZENIA
wiek: 8+
11-letni Dom chce być jak Dominik Hašek, gracz czeskiej reprezentacji w hokeja, której zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Nagano w 1998 roku wprowadziło Czechy w stan euforii. Chłopak postanawia założyć własną drużynę hokejową i wraz z przyjaciółmi przygotowuje się do decydującego meczu…
13:30 WARSZTATY: WARSZTATY WOKALNE PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO- dzień 4

2 lutego (piątek)
11:00 WARSZTATY: WARSZTATY WOKALNE PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO -finał
11:30 TEATR LALEK: ZŁOTE JAJKO

wiek: 4+
Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie? W “Złotym jajku” dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który
będzie miał osobliwych rodziców. Nasz spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. Nie zabraknie tego, do czego przyzwyczaiła “Igraszka”: dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach naszych widzów.
13:00 WARSZTATY: WARSZTATY ROBIENIA LALEK
wiek: 6+
Podczas warsztatów dzieci zbudują własne lalki teatralne, które będą mogły zabrać ze sobą do domu

5 lutego (poniedziałek)
11:00 FILM: KATAK PODWODNA PRZYGODA
wiek: 5+
Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Aby udowodnić swoją wartość, wyruszy w niezwykłą oceaniczną podróż, która obróci jego życie do góry nogami. Nadszedł czas, aby podbić wielką północ!
Katak należy do białuchów – ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety, jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu swojego dziadka. Dzielny Katak połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej
przygody na biegunie północnym pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!
13:00 FILMOWA KLASYKA: DZIECI Z BULLERBYN
wiek: 8+
Lisa: Oto ja, Lisa. Mieszkam z Zagrodzie Środkowej. Z braćmi – Lassem i Bossem. Nie mam sióstr, ale przyjaźnię się z Brittą i Anną. Mieszkają w Zagrodzie Północnej. Olle mieszka z Zagrodzie Południowej z siostrą Kerstin. W Bullerbyn nie ma więcej dzieci, ale tyle wystarczy.
Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.

6 lutego (wtorek)
11:00 FILM: PODRÓŻ DO KRAINY JUTRA
wiek: 9+
10-letni Riki ucieka z domu po tajemniczym sygnale alarmowym, wysyłanym przez dziwny, błyszczący kamień. Okazuje się, że kamień jest magiczny i przenosi zdezorientowanego Rikiego do zapierającego dech w piersiach, równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Lśniący kamień prosi Rikiego o ochronę. Wygląda na to, że wszyscy pragną go zdobyć, ponieważ to on zapewnia szczęście Krainie Jutra. Riki ma trudną misję. Towarzyszymy mu w pełnej przygód, niebezpieczeństw, humoru i kolorów podróży, której celem jest umieszczenie magicznego kamienia na swoim miejscu. Wtedy Riki będzie mógł wrócić do domu.
13:00 WARSZTATY: WARSZTATY TWORZENIA KOMIKSU
wiek: 10+
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się co to jest komiks, wymyślą komiksu o swojej miejscowości i wezmą udział w konkursie na najlepszy komiks – nagroda 🙂
15:00 FILM: CHŁOPIEC I CZAPLA
wiek: 10+
LEGENDARNY ZDOBYWCA OSCARA HAYAO MIYAZAKI, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL SŁYNNEGO JAPOŃSKIEGO STUDIA GHIBLI, TWÓRCA TAKICH ANIME JAK SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW, KSIĘŻNICZKA MONONOKE CZY MÓJ SĄSIAD TOTORO PO 10 LATACH POWRACA Z FILMEM CHŁOPIEC I CZAPLA – WYCZEKIWANĄ PRZEZ WIDZÓW NA CAŁYM ŚWIECIE, ZARAZ PO PREMIERZE OKRZYKNIĘTĄ ARCYDZIEŁEM, PRZEJMUJĄCĄ I PONADCZASOWĄ OPOWIEŚCIĄ O DORASTANIU, STRACIE I MIŁOŚCI.
Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.
Chłopiec i czapla, z autobiograficznymi wątkami z młodości reżysera, uznawany jest za jeden z najwybitniejszych wizualnie filmów Miyazakiego. Anime, którego światowa premiera odbyła się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, zostało wyprodukowane przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niej skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

7 lutego (środa)
11:00 POKAZ ILUZJI: MAGICZNE FERIE’24
wiek: 4+
Spektakl “PRAWDZIWEJ MAGII: MAGICZNE FERIE ’24”. To fascynujące, interaktywne show przepełnione magią i emocjami, idealne dla całych rodzin!
“Spektakl PRAWDZIWEJ MAGII” to nie tylko fascynujący świat tajemnic i zjawiskowych sztuczek, ale również mądre przesłanie o współpracy, odpowiedzialności i bezpieczeństwie.
W trakcie przedstawienia publiczność staje się aktywnym uczestnikiem, a zaskakujące triki oraz intrygująca fabuła gwarantują 70 minut niezapomnianej rozrywki!
13:00 WARSZTATY: WARSZTATY TWORZENIA KOLOROWEJ MOZAIKI
wiek: 7-12
W ramach warsztatu uczestnicy stworzą mozaiki z wykorzystaniem kolorowych szkiełek. Na uczestników czeka zabawa kolorami, a także możliwość doskonalenia umiejętności dopasowania małych elementów do jednego, ustalonego kształtu.
Każdy uczestnik zabiera swoje dzieło do domu.

8 lutego (czwartek)
11:30 TEATR: LEGENDA O BURSZTYNIE
wiek: 4+
Hen, w głębinie Morza Bałtyckiego , w cudownym , bursztynowym pałacu mieszka młodziutka królewna , przepiękna rusałka o imieniu Jurata . Słynie nie tylko z urody , ale i z dobrego serca . Pewnego dnia Jurata zakochuje się ze wzajemnością w prostym rybaku Tosiu , wzbudzając gniew swojego ojca – potężnego władcy sztormów . Czy miłość zwycięży strach … ? Na to pytanie odpowie nam baśniowa adaptacja jednej z najpiękniejszych bałtyckich legend . Przedstawienie przenosi najmłodszych w podwodne głębiny , ukazując jakie bezcenne skarby kryje nasze polskie morze .
13:00 FILM ZAMKNIĘCIA: SEA SPARKLE
wiek: 9+
Lena ma dwanaście lat, lubi jeździć na deskorolce, nieźle żegluje i świetnie się bawi ze swoją najlepszą przyjaciółką. Cieszy się radosnym i beztroskim dzieciństwem nad morzem, z nogami w wodzie i głową w gwiazdach. Ale tę beztroskę zaciera wypadek z udziałem łodzi rybackiej jej ojca, w której ten ostatni znika za burtą wraz z dwoma członkami załogi.
Lena kocha ocean. Walcząc z wiatrem i falami na swojej żaglówce, jest tak samo nieustraszona, jak jej ojciec podczas wypraw wędkarskich. Ale pewnego dnia on i reszta jego załogi nie wracają. Niektórzy mówią, że to był wypadek, inni mówią, że był lekkomyślny. Lena jest pewna, że to nie mogła być jego wina. Musieli napotkać gigantyczne stworzenie morskie, które spowodowało wywrócenie łodzi. Znaki są wszędzie: od cienia w wodzie po duży ząb tkwiący w kawałku wyrzuconego przez morze drewna. Gdyby tylko mogła znaleźć ten jeden decydujący dowód, mogłaby przeciwstawić się rodzinie i przyjaciołom i udowodnić im, że się mylą.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.