Łowicz

Promocja lektorów z Diecezji Łowickiej

Dziś w Bazylice Katedralnej w Łowiczu podczas Mszy Świętej odbyła się promocja 100 lektorów. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Wojciech Osial, który podczas homilii przypomniał, że choć dziś Kościół przeżywa niedzielę zwykła, to dla Diecezji Łowickiej jest to dzień wyjątkowy:

Ksiądz Biskup przypomniał też, że lektorzy muszą czytane Słowo Boże przyjąć i głosić je jako Słowo Żywe.

Na uroczystość przybyli lektorzy z całej Diecezji Łowickiej wraz z rodzinami oraz księżmi posługującymi w ich parafiach. Aby pełnić funkcję lektora, ministranci odbyli wcześniej kurs. Po uroczystym przedstawieniu wspólnocie oraz Biskupowi wszystkich mężczyzn rozpoczął się obrzęd podczas którego lektorzy, trzymając ręce na Ewangeliarzu, złożyli przysięgę, w której obiecali wypełniać swoje obowiązki.

Na koniec ksiądz Biskup podziękował rodzicom lektorów i księżom posługującym w parafiach, z których pochodzą. Biskup Osial zaznaczył, że to dzięki wsparciu księży w parafiach kolejne osoby dołączają do służby liturgicznej. Nowo powołani lektorzy otrzymali z rąk księdza Biskupa kompendium katechizmu Kościoła Katolickiego.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.