Aktualności Kutno Łęczyca Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew

Noc Muzeów “Między Łodzią, a Warszawą”: Co przygotowały placówki w naszym regionie? [PROGRAM]

fot. poglądowe / pexels.com
Już w jutro (14.05) w całej Polsce, a także w Europie obchodzona będzie „Noc Muzeów”. Jest to okazja by w nietypowy sposób odwiedzić liczne muzea, galerie i inne instytucje kultury – większość z nich czynna jest wtedy do późnych godzin wieczornych i nocnych, a dla zwiedzających dostępne są wyjątkowe atrakcje. Na ten czas swoje propozycje przygotowały również placówki muzealne z naszego regionu “Między Łodzią, a Warszawą”. Więcej o programie Nocy Muzeów 2022 w naszym radiowym przeglądzie:

ŁOWICZ

W Łowickim Muzeum “Noc Muzeów” rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do 21.00 . w programie zwiedzanie muzeum oraz dwóch wystaw czasowych.

Mówił Grzegorz Dębski dyrektor Muzeum w Łowiczu

NIEBORÓW

Zostajemy na terenie Powiatu Łowickiego. Muzeum w Nieborowie zaplanowało Noc Muzeów w formie wieczornego zwiedzania ekspozycji w Pałacu Radziwiłłów. Zwiedzanie placówki rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 21.00 . Mówi Monika Antczak Kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii

W sobotę oprócz samego Muzeum dostępne dla zwiedzających będą również nieborowe ogrody.

KROŚNIEWICE

Przenosimy się na teren Powiatu Kutnowskiego. Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach to kolejna placówka muzealna w naszym regionie , która dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji Noc Muzeów , która odbędzie się już w najbliższa sobotę 14 maja. Jakie atrakcje przygotowano na te noc Krośniewickie Muzeum?

Mówił  Ksenia Stasiak Dyrektor Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach.

OPORÓW

Zostajemy w Powiecie Kutnowskim. Po raz pierwszy w historii w Muzeum Zamku w Oporowie odbędzie się Ogólnopolska akcja Noc Muzeów. W najbliższą sobotę zamek będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach od 10 do 22. Jakie atrakcje zaplanowano?

Mówiła Anna Majewska-Rau Dyrektor Muzeum

ŁĘCZYCA

Do akcji dołączyło również Muzeum Zamek w Łęczycy. Jakie atrakcje przygotowali?

noc zamek Mówiła  Anna Dłużewska – Sobczak  kustosz z działu etnograficznego  z Muzeum Zamek w Łęczycy.

SOCHACZEW

W Sochaczewie sobotnia “Noc Muzeów” jak co roku to połączenie propozycji trzech placówek muzealnych. Równolegle swoje atrakcje zaplanowały Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.

Mówiła Joanna Niewiadomska- Kocik Sekretarz Miasta Sochaczew

Historia oraz kultura japońska, a także azjatyckie odniesienia na terenie Sochaczewa– To tematy przewodnie, które pojawią się podczas sobotniej Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Oprócz lekcji historii na uczestników tego wydarzenia czekają także m.in. warsztaty kaligrafii japońskiej, tańca japońskiego czy pokaz gry na shamisenie.

Obejrzenie schronów po drugiej wojnie światowej oraz poznanie ich historii. To kolejny element jutrzejszej nocy Muzeów w Sochaczewie. Oprócz miejskich placówek muzealnych w to wydarzenie włączył się także projekt „Sochaczewskie Fortyfikacje”

Mówił Michał Górny Dyrektor Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Sobotnie spotkania w muzeum rozpoczną się od godziny 15:00.

SKIERNIEWICE

PRL- To główny temat przewodni sobotniej „Nocy Muzeów”, która odbędzie się w Skierniewicach. Tego dnia swoje propozycje dla mieszkańców przygotowały trzy placówki. Jak będzie wyglądała tegoroczna skierniewicka „Noc Muzeów” ?

W sobotę po Skierniewicach kursował będzie także specjalny autobus, który przewiezie uczestników z jednej placówki do drugiej. W ramach tego wydarzenia w skierniewickim muzeum na uczestników czekać będą spektakle, wystawy, koncerty czy warsztaty. Pierwsze atrakcje rozpoczną się o godzinie 18:00

Mówiła Agata Niedziółka Dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.