Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Nocne burze w regionie: Tylko w powiecie łowickim odnotowano ponad 250 interwencji

zdjęcie poglądowe z archiwum radia

To była kolejna noc, którą długo będą pamiętać zarówno mieszkańcy jak i strażacy z powiatu kutnowskiego. Nad naszą okolicą znów przeszła nawałnica i wyrządziła duże straty. Które miejscowości z terenu powiatu kutnowskiego ucierpiały najbardziej?

Mówił Mariusz Jagodziński Oficer Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

W powiecie łowicki łącznie odnotowano już ponad 250 zgłoszeń związanych z nawałnicą, która w nocy przeszła nad regionem. Mówi Tomasz Ledzion Oficer Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Najcięższa sytuacja jest obecnie w gminie Kiernozia – wichura uszkodziła tam ponad 100 budynków. Równie poważne szkody nawałnica wyrządziła w gminie Zduny i Chąśno. Cały czas napływają kolejne zgłoszenia.

W powiecie zgierskim nadal trwa zliczanie strat. Strażacy odnotowali 143 interwencje. Nie zabrakło zerwanych dachów oraz drzew powalonych na budynki, auta oraz linie energetyczne.

W powiecie sochaczewskim odnotowano ponad 60 interwencji.

W powiecie rawskim burza nie wyrządziła bardzo poważnych szkód. Strażacy z komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Rawie odnotowali 13 zdarzeń związanych z załamaniem pogody. Wszystkie dotyczyły powalonych drzew lub zwisających konarów nad jezdnią.  

W powiecie skierniewickim na tę chwilę odnotowano łącznie 19 interwencji. W tym jeden zerwany dach.

W powiecie żyrardowskim noc była spokojniejsza niż w innych częściach naszego regionu, odnotowano kilka niegroźnych interwencji. Cztery zastępy Strażaków z terenu powiatu zostały zadysponowane do usuwania skutków nawałnicy w Płocku.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.