Sochaczew

W czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwą kierującą

Oficer Prasowy Komendanta Komendy Powiatowej w Sochaczewie Agnieszka Dzik w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwą kierującą.

W niedzielę wieczorem mł. asp. Agnieszka Dzik wracała do domu droga wojewódzką 577 na której zauważyła mercedesa, którego kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze, w pewnym momencie samochód uderzył o krawężnik po czym zjechał na stację paliw. Mundurowa po upewnieniu się, że dziecko, z którym jechała śpi w aucie, uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy aż do momentu przyjazdu patrolu drogówki. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że 27-letnia kobieta w wydychanym powietrzu miała 2 promile. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat wiezienia.

Policja przypomina, ze alkohol jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważne jest by w momencie gdy widzimy pijanego kierowcę reagować i nie pozwolić mu kontynuować dalszej jazdy. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.