Sochaczew Żyrardów

Subregion Żyrardowski z kolejnym wsparciem od samorządu woj. Mazowieckiego

fot. Błażej Kaliński

W Żyrardowie odbyła się dziś konferencja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. W Resursie samorządowcy podsumowali programy z jakich korzystał subregion żyrardowski . Jakie były wyniki powiatów?

Mówił Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Woj. Mazowieckiego . Po konferencji zostały podpisane kolejne umowy na dofinansowania które trafią do subregionu. Dotyczą programów dla działkowców , przebudowy strażnic w gminach i remontu Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Żyrardowie.

Następnie o godzinie 12 pod szpitalem powiatowym w Sochaczewie Marszałek Adam Struzik przekazał dla szpitala nowoczesny aparat RTG typu C. Jest to kolejne wsparcie dla sochaczewskiego szpitala od samorządu Mazowsza.

Mówił Robert Skowronek pełniący obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Sochaczewie.

Później w Urzędzie Gminy Sochaczew zostały podpisane umowy pomiędzy gminami powiatu Sochaczewskiego a samorządem województwa mazowieckiego m.in. na modernizacje strażnic OSP. Ponad to Marszałek Adam Struzik podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji strażnicy OSP Młodzieszyn na kwotę blisko 800 tysięcy złotych oraz na rozbudowę szkoły w Gawłowie w gminie Sochaczew na kwotę 3 milionów złotych.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.