Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie

W Kutnie i powiecie w kwarantannie i izolacji przebywa aktualnie 321 osób, 6 jest hospitalizowanych, 2 objęte są nadzorem epidemiologicznym. 39 osób jest zakażonych COVID-19, w tym 34 osoby z miasta Kutno, 2 z gminy Kutno, 2 z gminy Krośniewice, 1 z gminy Strzelce. Dwie osoby zmarły. Od początku trwania epidemii ozdrowiały 42 osoby.

W Sochaczewie i powiecie aktualnie w kwarantannie domowej przebywa 941 osób (wczoraj 812). 384 na podstawie decyzji Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie, 557 na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia.  Obecnie w  izolacji domowej jest 6 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 253 osoby, 5 osób jest hospitalizowanych. Od początku trwania epidemii zakażonych COVID-19 było 40 osób, natomiast 27 (dziś 5) ozdrowiało.

W powiecie żyrardowskim aktualnie kwarantanną domową jest objętych 268 osób, izolacją domową objętych jest 15 osób, a nadzorem epidemiologicznym 30 osób. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19  są 2 osoby. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to 45 osób, ozdrowiały 33 osoby. Zmarły 2 osoby.

W Rawie Mazowieckiej i powiecie rawskim od początku trwania epidemii potwierdzono 32 przypadków zachorowania na COVID-19. Zmarły 3 osoby, a wyzdrowiało 21. Nie ma osób hospitalizowanych w związku z zakażeniem. W tej chwili 3 osoby przebywają w domowej. Kwarantanną objętych jest 21 osób, a 9 nadzorem epidemiologicznym.

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim od początku epidemii potwierdzono 51 przypadków zachorowania. Jedna osoba zmarła a 44 wyzdrowiały. Aktualnie w kwarantannie domowej jest 31 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie łowickim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem łącznie od początku trwania epidemii – 25 osób, aktualnie – 1. Liczba osób objętych kwarantanną  na mocy decyzji PPIS w Łowiczu łącznie od początku trwania epidemii – 613 osób, aktualnie – 12 osób. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym łącznie od początku trwania epidemii – 223 osoby, aktualnie – 14 osób. Liczba osób, które wyzdrowiały-  23 osoby

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.