Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie

W Kutnie i powiecie w kwarantannie i izolacji przebywa aktualnie 289 osób, 5 jest hospitalizowanych, 2 objęte są nadzorem epidemiologicznym. 38 osób jest zakażonych COVID-19, w tym 33 osoby z miasta Kutno, 2 z gminy Kutno, 2 z gminy Krośniewice, 1 z gminy Strzelce. Niestety zmarła kolejna osoba zakażona cOVID-19. To 60 letnia kobieta mieszkanka Kutna, która miała choroby współistniejące. Od początku trwania epidemii ozdrowiały 42 osoby.

W Sochaczewie i powiecie aktualnie w kwarantannie domowej przebywa 812 osób (wczoraj 659). 301 na podstawie decyzji Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie, 511 na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia.  Obecnie w  izolacji domowej jest 10 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 265 osób, 5 osób jest hospitalizowanych. Od początku trwania epidemii zakażonych COVID-19 było 40 osób (dziś 1 nowy przypadek), natomiast 22 ozdrowiały.
Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje że nowy przypadek zakażenia dotyczy 2  pracownika firmy DHL. Zakażona kobieta ma 26 lat i jest mieszkanką powiatu sochaczewskiego.  Cały czas trwa dochodzenie epidemiologiczne, ustalane są osoby ze styczności z zakażonym pracownikiem firmy, oraz trwają czynności związane z obejmowaniem nadzorem epidemiologicznym i wydawaniem decyzji administracyjnych o kwarantannie.

W powiecie żyrardowskim aktualnie kwarantanną domową jest objętych 238 osób, izolacją domową objętych jest 12 osób, a nadzorem epidemiologicznym 28 osób. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19  jest 5 osób. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to 44 osoby, ozdrowiało 29 osób. Zmarły 2 osoby.

W Rawie Mazowieckiej i powiecie rawskim od początku trwania epidemii potwierdzono 30 przypadków zachorowania na COVID-19. Zmarły 2 osoby, a wyzdrowiało 21. Jedna osoba jest hospitalizowana w związku z zakażeniem. W tej chwili jedna osoba jest w izolacji zorganizowanej, a 3 w domowej. Kwarantanną objętych jest 17 osób, a 9 nadzorem epidemiologicznym.

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim od początku epidemii potwierdzono 49 przypadków zachorowania. Jedna osoba zmarła a 44 wyzdrowiały. Aktualnie w kwarantannie domowej jest 31 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie łowickim liczba osób z potwierdzonym zakażeniem łącznie od początku trwania epidemii – 24 osoby, aktualnie – .0 Liczba osób objętych kwarantanną  na mocy decyzji PPIS w Łowiczu łącznie od początku trwania epidemii – 610 osób, aktualnie – 11 osób. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym łącznie od początku trwania epidemii – 223 osoby, aktualnie – 14 osób. Liczba osób, które wyzdrowiały-  23 osoby

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.