Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Pierwsze zachorowanie w powiecie sochaczewskim i wzrost w powiecie żyrardowskim

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie sochaczewskim. To 53-letni mężczyzna , który przebywa w izolacji domowej. Jak poinformował sanepid stan mężczyzny jest dobry. Chory jest monitorowany przez służby medyczne i sanitarne. Pod nadzorem epidemiologicznym w tm powiecie przebywa 258 osób. Kwarantanną objętych jest 159 osób. Nie ma osób hospitalizowanych w związki z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Dziś znów wzrosła liczba zakażonych w powiecie żyrardowskim. Inspektor Sanitarny poinformował o nowych przypadkach, to już 12 osób zakażonych koronawirusem. Pod nadzorem sanitarnym przebywa 38 osób, a kwarantanną objęto 165 osób. Hospitalizowane są nadal 4 osoby. Brak ozdrowieńców i zgonów.

Kolejna osoba ozdrowiała w powiecie rawskim (to już druga osoba). Od początku trwania epidemii badaniami potwierdzono 13 przypadków zachorowania, a jedna osoba zmarła. W tej chwili w kwarantannie domowej przebywa 25 osób, a 2 osoby w kwarantannie zorganizowanej. Nie ma osób pod nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie łowickim aktualnie zakażone koronawirusame są 3 osoby.  Liczba osób objętych kwarantanną na mocy decyzji PPIS w to 12 osób.  Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 23 osoby, a liczba osób, które wyzdrowiały to 9.  Hospitalizowana jest 1 osoba.

W powiecie skierniewickim do początku trwania epidemii potwierdzono 13 przypadków zachorowania na koronawirusa. 3 osoby ozdrowiały. W tej chwili w kwarantannie domowej jest 26 osób, a 22 w nadzorze epidemiologicznym.

W powiecie kutnowskim w kwarantannie pozostaje 47 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 6 osób,1 osoba jest hospitalizowana. Zakażonych jest 6 osób (1 z  gminy Żychlin i 5 z Kutna) 1 osoba ozdrowiała.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.