Żyrardów

Triduum Paschalne online- Świecenie pokarmów

Uroczystości  Triduum Paschalnego w Kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie odbędą się bez obecności wiernych. Dziś rozpoczynamy Triduum Paschalne, którego forma  dla wszystkich będzie nowym doświadczeniem. Mówi Ksiądz Dziekan Adam Bednarczyk z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie:

O godz 18:00 uroczystości będą transmitowane na kanale TVŻ Telewizji Żyrardowskiej i na Facebooku Parafii Matki Bożej Pocieszenia.

A jak będzie wyglądało święcenie pokarmów?

Mówił Ksiądz Dziekan Adam Bednarczyk z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.Parafia Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie także zamieściła na swoich witrynach internetowych wzór modlitwy przed uroczystym posiłkiem w Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego.

Natomiast, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie w Wielką Sobotę ze względu na panującą pandemię proponuje aby wierni wystawili pokarmy na oknach parapetów domów. O godz. 11:00 Kapłan w kilku miejscach odmówi modlitwę błogosławieństwa i  przejdzie ulicami parafii, symbolicznie błogosławiąc pokarmy na stół wielkanocny.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.