Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Szkoły, placówki oświatowe, instytucje kultury kina i muzea będą zamknięte

Od jutra do 25 marca zawieszone zostaną zajęcie dydaktyczno – wychowawcze w szkołach, przedszkolach i żłobkach w całym kraju. Są to działania prewencje aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mówi Anna Skopińska, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Łodzi.

W Żyrardowie działania dotyczące oświaty podjął ratusz. Żyrardowskie szkoły mogą zostać zamknięte nawet dziś. Mówi Adam Lemiesz, zastępca Prezydenta Żyrardowa

Decyzję o zamknięciu placówek oświatowych wydał również Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński

Szkoły powiatu łowickiego zostaną również od jutra zamknięte. Będą w nich prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze. Póki co w powiecie łowickim pracują tylko placówki opiekuńczo wychowawcze ale  władze powiatu czekają na szczegółowe wytyczne łódzkiego kuratora – mówi Marcin Kosiorek, Starosta Łowicki

W Rawie Mazowieckiej od jutra nieczynne będą szkoły, przedszkola, żłobek a także inne jednostki kulturalne i sportowe. Od dziś odwołane są wszystkie zajęcia pozalekcyjne i kółka zainteresowań. Mówi Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.


Odwołane w Rawie są także wszystkie rozgrywki sportowe. Działalność zawieszają także Warsztaty Terapii Zajęciowej.

W Sochaczewie szkoły i przedszkola będą zamknięte do 25 marca, odwołano Dni otwarte w przedszkolach i żłobkach. Nabór, który obecnie jest prowadzony na rok 2020/2021 odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną.  Do 25 marca zamknięte będą również placówki pomocy społecznej. Ponadto w mieście zostały odwołane wszystkie wydarzenia kulturalne. Zmiany będą również w kursowaniu miejskich autobusów, pracy Urzędu Miasta i funkcjonowaniu obiektów sportowych.

Mówił Daniel Wachowski kierownik referatu komunikacji zewnętrznej miasta Sochaczew.

Specjalna ustawa dotycząca przeciwdziałania koronawirusowi zabezpieczyła między innymi rodziców na wypadek zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków. Rodzicie dzieci do ósmego roku życia, którzy będą musieli pozostać w domu z dzieckiem z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka mogą liczyć na zasiłki.

Mówiła Monika Kiełczyńska, rzecznik łódzkiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń społecznych.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.