Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim. Wojewoda Mazowiecki zarządził odwołanie imprez kulturalnych

fot. Minierstwo Zdrowia

Dziś rano potwierdzono kolejny przypadek zakażenia korona wirusem w województwie łódzkim. Mężczyzna, który znajduje się w szpitalu Biegańskiego jest mieszkańcem Łodzi. Mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

W tej chwili na terenie województwa łódzkiego 17 osób jest hospitalizowanych, 17 objętych jest kwarantanną a 6012 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał komunikat w sprawie odwołania imprez kulturalnych oraz zawieszenia działalności klubów dziecięcych i żłobków. Mówi Ewa Filipowicz, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Wszystkie te działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzenia się koronowirusa na Mazowszu.

Powiat żyrardowski wyznaczył miejsca kwarantanny. Jednocześnie starosta powiatu w mediach społecznościach i na witrynach powiatu apeluje o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury są realizowane

Mówiła Beata Sznajder Starosta Powiatu żyrardowskiego

19 osób na terenie powiatu rawskiego znajduje się pod nadzorem sanitarnym powiatowej stacji sanitarno epidemiologicznej. Osoby te są monitorowane pod względem zakażenia korona wirusem.

Mówił Krzysztof Jasiński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.