Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Żyrardów

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie łowickim i rawskim

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w powiecie łowickim. Informację tę przekazał Marcin Kosiorek Starosta Łowicki.

Pierwszy potwierdzony badaniami przypadek zakażenia koronawirusem tak że odnotowano w powiecie rawskim. Informację potwierdził Krzysztof Jasiński, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej. Sanepid nie udziela żadnych informacji na temat osoby, która zachorowała.

Inspektor Sanitarny w Żyrardowie poinformował ze wzrosła ilość osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Aktualnie nadzorem w powiecie żyrardowskim objęte są  92 osoby , a w kwarantannie na podstawie decyzji inspektora sanitarnego przebywa 77 osób . Nadal nie ma na terenie powiatu potwierdzonych przypadków zachorowań . Nikt nie jest także hospitalizowany z podejrzeniem koronawirusa.

Na terenie powiatu żyrardowskiego jest dodatkowo  45 osób objętych kwarantanną na podstawie ustawy – to osoby które w ostatnich dniach powróciły z zagranicy.

W powiecie kutnowskim 57 osób objętych jest kwarantanną, a 88 przebywa w nadzorze epidemiologicznym.

[godz 16.00]

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w karaju odnotowano 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą min. 25 osób z woj. mazowieckiego,

[godz 20:20]

Ministerstwo Zdrowia informuje o 14 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą między innymi 9 osób z woj. łódzkiego W sumie liczba zakażonych koronawirusem w kraju to 425 osób.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.