Sochaczew

“Nie Mówię Szeptem, Gdy Mówię Skąd Jestem” z nowym rekordem uczestników

fot. Błażej Kaliński

W Sochaczewie w niedzielę o godzinie 17 w Kramincach Miejskich odbyła się VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie Mówię Szeptem, Gdy Mówię Skąd Jestem” . Mówi Daniel Janiak organizator festiwalu.

W tegorocznej edycji najwięcej nagród trafiło do podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Skąd też jest zespół „TERAZ MY”, który zdobył Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu.

fot. Błażej Kaliński

KATEGORIA I (klasy 1-3 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

III miejsce JULIUSZ SOWACKI (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie)

Wyróżnienie JAKUB PRZYBYLSKI (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

KATEGORIA I (klasy 1-3 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce ZESPÓŁ: AMELIA KOBIERECKA, ZUZANNA KOBIERECKA, NADIA BURSKA, JULIA WIEDYŃSKA, ZUZANNA SIKORA, MARIA GRZEGOREK, NIKOLA WIEDYŃSKA, JULIA CICHOCKA, ZUZANNA SZCZĘSNA, DOMINIKA GOMOLISZEK (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

I miejsce MAJA KOZŁOWSKA (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sochaczewie)

I miejsce ZOFIA JASIŃSKA (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

II miejsce JAGODA KOCHAŃSKA (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sochaczewie)

II miejsce ZOFIA WOJEWODA (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie)

II miejsce ZUZANNA SIKORA (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

III miejsce MARIA CIURA (Szkoła Podstawowa w Kamionie)

III miejsce JAN KAWECKI (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

III miejsce ANTONI KRASUCKI (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

III miejsce KALINA ŁUKAWSKA (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

III miejsce ZESPÓŁ: LENA BAGIŃSKA, LARA WINNICKA, ULIANA AHAPOVA, ALICJA PATYKOWSKA (Szkoła Podstawowa w Żukowie)

Wyróżnienie MARIA GRZEGOREK (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

Wyróżnienie MARIA WŁODARCZYK (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

Wyróżnienie WANESA BREJNAK (Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich)

Wyróżnienie KAROLINA KOŚMIDER (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

Wyróżnienie DUET: ALEKSANDRA OSTROWSKA, ZUZANNA SZYMAŃSKA (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sochaczewie)

Wyróżnienie DUET: AMELIA KOBIERECKA, ZUZANNA KOBIERECKA (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

Wyróżnienie ZESPÓŁ: JULIA BOCHYŃSKA, JULIA KUBISIAK, AMELIA KRÓLICZAK, MARTA BEDNARZ (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

KATEGORIA II (klasy 4-6 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce KALINA STASZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

II miejsce ŁUCJA ŻOCHOWSKA (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

III miejsce MARIA MAGDA (Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie)

III miejsce JULIAN KOCHAŃSKI (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sochaczewie)

Wyróżnienie AMELIA TOMASZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Iłowie)

Wyróżnienie ALEKSANDRA BŁASZCZYK (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Sochaczewie)

Wyróżnienie ALEKSANDRA SYLWESTRZAK (Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sochaczewie)

KATEGORIA II (klasy 4-6 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce MARCELINA STASIAK (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sochaczewie)

I miejsce ZESPÓŁ: AMELIA KOBIERECKA, AMELIA TOMASZEWSKA, ZUZANNA WIEDYŃSKA, ZUZANNA WASILEWSKA, AGATA MODRZEJEWSKA (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

II miejsce ZUZANNA WIEDYŃSKA (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

III miejsce GABRIELA PAGA (Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie)

III miejsce MARCELINA WIĘSEK (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

Wyróżnienie MICHALINA MARIA OLSZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Żukowie)

Wyróżnienie NADIA CZUBACKA (Szkoła Podstawowa w Gawłowie)

Wyróżnienie ALEKSANDRA GORZELAK (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie)

Wyróżnienie ZESPÓŁ: ZUZANNA LEŚKIEWICZ, IZABELA STRYJAK, JULIA LICHOCKA, MICHALINA WEJERS (Szkoła Podstawowa w Żukowie)

Wyróżnienie ZESPÓŁ: MARIA MLECZKO, WERONIKA SZAJEWSKA, MAŁGORZATA WOJTKOWIAK, DOMINIK CIEŚLA (Szkoła Podstawowa Nr 4
w Sochaczewie)

Wyróżnienie AMELIA STARZYŃSKA (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sochaczewie)

KATEGORIA III (klasy 7, 8 szkoły podstawowe)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce ALEKSANDRA MIGDA (Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie)

Wyróżnienie MATEUSZ MILCZAREK(Szkoła Podstawowa w Rybnie)

Wyróżnienie JAKUB BANASZEK (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

KATEGORIA III (klasy 7, 8 szkoły podstawowe)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce MAGDALENA CICHOSZ (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

II miejsce ALICJA KRASUCKA (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie)

II miejsce EWA REJMAN (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sochaczewie)

Wyróżnienie BARTŁOMIEJ RUTKOWSKI (Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Specjalnych w Ermiowie)

Wyróżnienie ANGELIKA SZRÓBKA (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy “Dom na szlaku” w Załuskowie)

Wyróżnienie BARTOSZ CIURA (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie)

KATEGORIA IV (szkoły średnie, dorośli)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce WERONIKA NGUYEN (Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina
w Sochaczewie)

II miejsce MATEUSZ NGUYEN (Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina
w Sochaczewie)

III miejsce OLIWIA PRZYBYLSKA (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy “Dom na szlaku” w Załuskowie)

Wyróżnienie WIKTORIA KĘSKA (Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina
w Sochaczewie)

Wyróżnienie BARBARA FELCZAK

Wyróżnienie GRAŻYNA GROBELSKA

KATEGORIA IV (szkoły średnie, dorośli)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

I miejsce NATALIA MODRZEJEWSKA (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)

II miejsce TRIO: MARTA BŁASZCZYK, OLIWIA ADAMCZYK, DAMIAN TRUSIŃSKI (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie)

III miejsce OLIWIA ADAMCZYK (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie)

Wyróżnienie MARCIN CHWESIUK (Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
w Giżycach)Wyróżnienie WERONIKA KOŁODZIEJAK (Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie)

Gość dnia

Materiał reporterski