Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Msze Święte 1 i 2 listopada

Na cmentarzu przy ul Cmentarnej w Kutnie Msza Święta 1 listopada rozpocznie się o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Mówi ks Jerzy Swędrowski, dziekan kutnowski.

Msza Świata 2 listopada w Dzień Zaduszny na cmentarzu odbędzie się o godz. 11.30 i 16.00

Na cmentarzu katedralnym w Łowiczu Msza Św. odprawiona zostanie w kaplicy o 10.00. Kolejna Eucharystia na tym cmentarzu sprawowana będzie o 12.00. W samo południe Msza św. celebrowana będzie na drugim łowickim cmentarzu – Emaus.
Msza Święta Parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie zostanie odprawiona na parafialnym cmentarzu o godz. 10:00 będzie to Suma poprzedzona Procesją Żałobną od bramy cmentarnej.

O godzinie 12:00 natomiast także na terenie żyrardowskiej nekropoli sprawowana będzie Msza Święta Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny, po niej wyruszy Procesja w czasie, której wierni będą modlili się w intencji zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej.
Główna Msza Święta w Rawie Mazowieckiej 1 listopada rozpocznie się o godzinie 12 w kaplicy świętego Józefa na cmentarzu.

Mówił ksiądz Bogumił Karp, dziekan rawski

Parafia pw. Św Jana Chrzciciela w Mszczonowie 1 listopada zaprasza wiernych na Mszę Świętą w kaplicy św. Janów przy cmentarzu i kurhanie. Eucharystia odbędzie się o godz. 13.30, a po niej modlitwa za zmarłych na cmentarzu. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.30 wierni zaproszeni są na Różaniec po cmentarzu Batowickim w intencji zmarłych. Wierni proszeni są także o zabranie lampionów i zniczy.

W Sochaczewie Msza na cmentarzu przy ulicy Traugutta rozpocznie się od procesji o godzinie 12. Na cmentarzu przy alei 600-lecia Msza rozpocznie się o 12.30. Jeśli chodzi o cmentarz na Wypalenisku odbędą się dwie Msze – pierwsza o godz. 10 pod przewodnictwem księdza z Trojanowa, druga o godzinie 12 pod przewodnictwem księdza z Chodakowa.

Jutro suma na cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach z procesją za zmarłych zostanie odprawiona o godzinie 13.00 dlatego w kościele św. Józefa Apostoła nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Msza św. zostanie też odprawiona o godz. 13.00 na cmentarzu miejskim w Skierniewicach przy ul. Strobowskiej. Przed Mszą św. o godz. 12.30 odbędzie się procesja z modlitwą wspominkową.
Natomiast w Dzień Zaduszny o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.