Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Noc Świętych

fot. Magda Grajnert

W sieci Świętości – pod takim hasłem w Głownie odbędzie się Noc Świętych. Wydarzenie rozpocznie się o godz 19.00 od Marszu Świętych, który rozpocznie się w Kaplicy Św Rity w głowieńskim szpitalu. W uroczystościach udział weźmie biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.

Mówił Norbert Łańczak kleryk – współorganizator wydarzenia


Noc Świętych w Łowiczu odbędzie się w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Spotkanie ze Świętymi rozpocznie się dziś o godzinie 19. Jest ono skierowane do dzieci i młodzieży zwłaszcza tej, która przygotowuje się do Bierzmowania.

Mówił ksiądz Józef Petrynowski wikariusz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

W Żyrardowie już po raz kolejny odbędzie się Noc Świętych tym razem jednak uroczystości rozpoczną się w kaplicy na cmentarzu. Po Litanii do Wszystkich Świętych, która zostanie odmówiona na terenie żyrardowskiej nekropolii, wierni przejdą ulicami miasta z Relikwiami Świętych do Kościoła pw Matki Bożej Pocieszenia. Tam odbędzie się Msza Święta i Uwielbienie, a po pokarmie dla ducha przyjdzie czas na tradycyjną agape. A dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Szczególnie młodych zachęca jedna z animatorek:

Mówiła Marysia Lipińska animator w parafii pw Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie


W Sochaczewie Noc Świętych odbędzie się w Kościele parafii św. Wawrzyńca. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 18. Mówią Magdalena Barlak i Agnieszka Adamiak współorganizatorki spotkania.

Również po drugiej stronie Bzury w parafii św. Brata Alberta na Karwowie odbędzie się Wieczór Świętych. Tam spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Noc Świętych odbędzie się w Rawie Mazowieckiej. W to wydarzenie włączają się wszystkie trzy rawskie parafie, które razem organizują uroczystości. Mówi ksiądz Bogumił Karp, dziekan rawski.

Organizatorzy zachęcają młodzież i dzieci aby tego wieczoru przebrali się za wybranych świętych.

Nos świętych odbędzie się w Kutnie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 od Eucharystii w Kościele Świętego Jana Chrzciciela.

Mówił ks. Jerzy Swędrowski dziekan Kutnowski


W czwartek o godzinie 19.00 w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach rozpocznie się Skierniewicka Noc Świętych. Około godz. 20.15 zaplanowano uroczysty przemarsz na zakończenie modlitwy do kościoła św. Stanisława. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie, będzie też zawierzenie swoich rodzin – Świętej Rodzinie. Najmłodsi mogą przebrać się za świętych.

Mówił ks. Grzegorz Gumieniak z parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.