Sanniki

Spotkanie poetycko-muzyczne z Marią Baka-Wilczek i Mariuszem Olbrowskim

Maria Baka-Wilczek to jedna z czołowych polskich pianistek swojego pokolenia. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, obecnej Akademii Muzycznej w klasie prof. Ludwika Stefańskiego.

Od czasu studiów stale koncertuje, dając liczne recitale w całej Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. Jej repertuar pianistyczny obejmujący wszystkie style i epoki.

W swojej działalności najbardziej propaguje muzykę polską , w której oprócz utworów Chopina, Paderewskiego, Lutosławskiego, wykonuje dzieła zapomnianych i mniej znanych twórców.

W ostatnich latach współpracuje z poetą Mariuszem Olbromskim, tworząc ” Impresje poetycko – muzyczne “. Ponadto zajmuje się aranżacją muzyki filmowej na fortepian.

Mariusz Jerzy Olbromski ukończył filologię klasyczną i polską. Poeta, prozaik, eseista, muzealnik, działacz kultury, edytor. Członek warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureat wielu konkursów literackich. Autor licznych książek, artykułów i rozpraw naukowych. Od kilkunastu lat organizuje coroczne spotkania w Muzeum im. Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu na Ukrainie, pod nazwą ” Dialog dwóch kultur ” skupiające intelektualistów, pisarzy i artystów z całej Polski i z Ukrainy. Pokłosiem spotkań jest wydawany rocznik pod tym samym tytułem.

mówiła Monika Gadzińska z sannickiego pałacu

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.