Sanniki

Pałac w Sannikach zaprasza na spotkanie z Mirą Zimińską

fot. Waldemar Lawendowski

Niedziela, 7 listopada 2021 godz. 14:00

 „Z Mirą Zimińską po Mazowszu” to tytuł recitalu muzycznego, na który zaprasza Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach wraz z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Spektakl poświęcony został życiu i twórczości  Miry Zimińskiej – aktorki i pedagoga, gwiazdy przedwojennych kabaretów, wieloletniej dyrektorki Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W tym roku obchodzimy 120. rocznicę urodzin artystki i stąd rok 2021, decyzją samorządu województwa mazowieckiego, ogłoszony został rokiem Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Ta wyjątkowa kobieta, pierwsze kroki na scenie stawiała na deskach płockiego teatru, właśnie z zespołem „Mazowsze”, który założyła wspólnie ze swoim mężem – Tadeuszem Sygietyńskim i któremu poświęciła całe swoje życie. Wystąpiła na wielu scenach międzynarodowych, dając blisko trzy tysiące przedstawień za granicą, rozsławiając przy tym imię Polski i Mazowsza na całym świecie. 

Wszystkie powyższe powody spowodowały, że powstał ten spektakl. Autorkami scenariusza są Lena Szatkowska i Marta Kunavar, które zapragnęły, by  mieszkańcy Mazowsza poznali historię życia oraz największe estradowe przeboje Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Do tego magicznego świata zabierze nas Magdalena Tomaszewska, która wcieli się w postać niezwykłej artystki.

Przy fortepianie zasiądzie Edward Bogdan, a towarzyszyć mu będą: kontrabasista Tomasz Krawczyk i perkusista Jakub Krawczyk.

Po koncercie zapraszamy na wystawę – efekt pracy artystów, którzy skorzystali z zaproszenia Z zaproszenia Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.