Kurier Sportowy

Kurier 22.01.2024r.

POLSKA i ŚWIAT

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale Australian Open. To jego najlepszy w karierze występ na kortach w Australii. W dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału Polak pokonał Francuza Arthura Cazaux 7:6, 7:6, 6:4. W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z Daniiłem Miedwiediewem, finalistą Australian Open w 2021 i 22gim roku.

Swoją przygodę na australijskich kortach zakończyła niestety Iga Świątek. Pierwsza rakieta świata sensacyjnie przegrała z Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6 i odpadła w trzeciej rundzie turnieju.
Najlepiej z Polek w Melbourne zaprezentowała się Magdalena Fręch. Ta uległa dopiero w 1/8 finału z rozstawioną z numerem czwartym Amerykaną Coco Gauff. Dzięki dobrym występom, Fręch, awansowała do najlepszej 50. zawodniczek w rankingu WTA.

W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja PolSKIego Turnieju. Dla biało-czerwonych niedzielny konkurs indywidualny w Zakopanem okazał się najlepszy w sezonie, choć wciąż nie doczekaliśmy się Polaka w czołowej 10. Najlepszy był Aleksander Zniszczoł, który zawody ukończył na 11. pozycji. Do drugiej serii awansowało sześciu Polaków – najwięcej w tym sezonie. Kubacki był 12, Stoch 17, Wąsek 22, Kot 27, a Żyła 29. Zawody wygrał Austriak Stefan Kraft, dla którego było to rekordowe 109. podium w karierze.

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy zajęli szóstą pozycję. Najlepsi okazali się Austriacy. Planowane pierwsze w historii zawody na szkoczni w Szczyrku odwołano z powodu niesprzyjających warunków pogodowych.

Szymon Żurkowski pierwszym Polakiem w historii z hat-trickiem w meczu Serie A. Jego drużyna, Empoli, pokonała u siebie Monzę 3:0. Było to drugie spotkanie Polaka w barwach Empoli po dwuletnim wypożyczeniu do Spezii. W pierwszym z nich również zdobył bramkę, wówczas przeciwnikiem Empoli był Hellas Verona.