Sanniki

Jedyny taki portret i wiele innych dzieł

Jedyny taki portret i wiele innych dzieł

To już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, w pałacu w Sannikach spoglądać na nas będą najznamienitsze postaci świata. Wyjątkowa wystawa portretów Barbary Kaczmarowskiej-Hamilton to gratka dla wielbicieli tej trudnej sztuki. Portrecistka urodziła się w Sopocie, w Gdańsku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Studiowała również w weneckiej Accademia di Belle Arti.

Swe dorosłe życie związała z Londynem, gdzie od kilkudziesięciu lat mieszka i tworzy.

Przylgnął do niej przydomek artystki od królewskich portretów. Brytyjska królowa, Elżbieta II została przez Barbarę Hamilton uwieczniona z okazji platynowego jubileuszu panowania. Jest to jedyny malowany portret królowej. Tak bardzo spodobał się modelce, że zechciała go mieć w Windsorze.

Malowała głowy koronowane, księżniczki i książęta, znane postaci, ważne w historii Polski i świata. Stu jednoletnia matka Elżbiety II również została uwieczniona na portrecie artystki.

Spotkanie z artystką i jej portretami rozpocznie się około 15.15, zaraz po koncercie.

Koncert z cyklu Chopin-Muzyka-Poezja nasyci obecnych dźwiękami fortepianu w wykonaniu Weroniki Chodakowskiej. Pianistka zdobyła stosowne wykształcenie w prestiżowych uczelniach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Dodatkowo legitymuje się dyplomem studium pedagogicznego na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina. Prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej I i II-go stopnia. W niedzielę usłyszymy utwory Fryderyka Chopina i Karola Mikulego.

Weronice Chodakowskiej towarzyszyć będzie Robert Kudelski. Znany aktor przygotował tematyczną poezję, związaną z życiem i muzyką Chopina.

Zapraszamy do rezerwacji biletów na stronie www.ecasanniki.pl w zakładce Kup bilet.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.