Informacje bieżące (Mazowsze)

Rozstrzygnięto konkurs o tematyce ekologicznej

„Adaptacja do zmian klimatu według mnie” – to hasło nowego konkursu samorządu Mazowsza, z którym musieli zmierzyć się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Podczas otwarcia Green Week w Warszawie nagrody laureatom konkursu wręczyli marszałek województwa Adam Struzik i Komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa – Karmenu Vella.
Konkurs polegał na zaprezentowaniu projektu adaptacji do zmian klimatycznych na przykładzie wybranego miasta/gminy/obszaru, a punktem wyjścia miał być wpływ człowieka na środowisko naturalne. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych oraz pomysłowość uczestników, komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym wyborem najlepszych prac.
A było o co walczyć, bo nagrodami w konkursie był m.in. dwudniowy pobyt w Brukseli czy gogle VR Oculus Rift w zestawie z kontrolerami touch.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – Klaudia Kempczyńska, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku, za wysoką estetykę, technikę i precyzję wykonania pracy oraz wyczerpujące przedstawienie planu adaptacji do zmian klimatu dla dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy;

WYRÓŻNIENIE – Anna Jastrzębska, Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, za oryginalną, nowoczesną formę wykonania pracy, pomysłowość oraz wyczerpujące przedstawienie planu adaptacji do zmian klimatu dla m. Wyszkowa;

WYRÓŻNIENIE – Kacper Piątek, Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, za pomysłowość, estetykę wykonania pracy oraz wyczerpujące przedstawienie planu adaptacji do zmian klimatu dla m. Wyszkowa.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.