Radioaktywna kultura

Anna Jurksztowicz

Debiutancki album Anny Jurksztowicz „Dziękuję, nie tańczę” ma już 35 lat!
To właśnie z tej płyty pochodzą niezapomniane przeboje jak „Stan pogody”, „Hej, man” czy „Diamentowy kolczyk” ze świetnymi tekstami Jacka Cygana i ponadczasową muzyką Krzesimira Dębskiego. Z okazji jubileuszu artystka przygotowała reedycję tej kultowej płyty. „Dziękuję, nie tańczę | 21 live” zawiera utwory w nowych koncertowych aranżacjach. Anna Jurksztowicz niezmiennie zaskakuje charakterystycznym brzmieniem, jest wciąż marzycielska, a zarazem „złośliwa jak kobra”. Wokalistce towarzyszą znakomici muzycy: Tomasz Kałwak (aranżacje, instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkowicz (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Katarzyna Rościńska (chórki).
Na płycie znajduje się także niespodzianka – bonus track – taneczny remiks piosenki „Stan pogody” przygotowany przez Skytech’a – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzyki elektronicznej na świecie.

Płyta wpisuje się w trendy eko i recyklingu. Album wydany jest w ekologicznym opakowaniu i foliowany biodegradowalnym surowcem. „Zamiast pisać nowe piosenki postanowiliśmy przetworzyć stare” – przyznaje z uśmiechem AJ.

źródło mat.pras.

fot. fb Anna Jurksztowicz

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.