25 lat Między Łodzią a Warszawą

2003 rok

Od lutego rozpoczęto emisję programu przygotowywanego w całości przez zespół radia. Serwisy informacyjne ,,Kraj – Świat” w wyniku porozumienia były transmitowane od Radia Józef z Warszawy. Nazwa radia i jego logo pozostały te same, aczkolwiek nasilała się presja ze strony Spółki Producenckiej Plus, aby ich nie używać.

Z początkiem lipca rozpoczęły się przygotowania do rozpoczęcia nowej działalności radia jaką miał być internet drogą radiową. Usługę tę początkowo tylko dla mieszkańców Łowicza i okolic radio udostępniło od 1 sierpnia.

W tym miesiącu radio objęło swym patronatem samotny rejs kajakiem Wisłą z Oświęcimia do Gdańska, który z sukcesem podjął Kamil Sobol z Łowicza.

Ze względu na duże zainteresowanie internetem drogą radiową w październiku uruchomiono tę usługę dla mieszkańców Kutna, a w listopadzie – mieszkańców Mszczonowa.

Również i w tym roku przy okazji Świąt Bożego Narodzenia radio wydało płytę CD z kolędami ,,Zaśpiewajmy kolędę” w wykonaniu Chóru Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach. Patronatem medialnym rozgłośnia objęła tegoroczne albumy zespołów: Brathanki, Voo Voo, Farba, Finley Quaye. Słuchacze mogli usłyszeć wywiady z gwiazdami świata muzyki: Pat Metheny, Garou, Suzanne Vega, Brathanki, Blondie, Kayah, Marcin Rozynek i Małgorzata Ostrowska.

Poniżej przedstawiamy kalendarium z cyklu…2003 rok w kraju i na świecie:

oraz zdjęcia z naszej radiowej kroniki:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.