25 lat Między Łodzią a Warszawą

2000 rok

1 stycznia powstała Agencja Reklamowa, która miała obsługiwać już nie tylko radio, ale i inne media regionu na polu reklamy. Otrzymała ona nazwę Victoria dla podkreślenia związków obecnego Radia Plus z pozytywnym image z przeszłości.

Ze względów marketingowych, dla odróżnienia się od innych stacji Plusa oraz podkreślenia zasięgu radia zaczęto używać nazwy: Radio Plus ,,Między Łodzią a Warszawą”.

W związku z przypadającą w tym roku V-tą rocznicą powstania, 17 marca w Pałacu w Radziejowicach odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono dokonania minionego okresu oraz plany obchodów jubileuszu i rozwoju radia w przyszłości.

Zaprezentowano również nową stronę internetowa radia. Odbyło się także otwarcie wystawy rzeźby ludowej, przygotowanej z tej okazji i koncert muzyki pasyjnej.

24 marca w Mszczonowie nastąpiło otwarcie pierwszego studia lokalnego, które od tego momentu zaczęło przygotowywać i emitować samodzielnie część informacyjną programu na cały powiat żyrardowski i grodziski.

W sam dzień rocznicy – 25 marca na antenie emitowano przygotowane specjalnie programy prowadzone przez osoby które wcześniej pracowały w radio. Oczywiście nie zabrakło atrakcyjnych nagród i serdecznych dedykacji od słuchaczy.

Na początku października w Kutnie został otwarty oddział Agencji Reklamowej Victoria, który miał być zaczątkiem do powstania tam studia lokalnego.

Poniżej przedstawiamy kalendarium z cyklu …2000 rok w kraju i na świecie

oraz zdjęcia z naszej radiowej kroniki:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.