25 lat Między Łodzią a Warszawą

1999 rok

14 czerwca nastąpił tak oczekiwany przez wiernych Diecezji łowickiej przyjazd Papieża nazwanego podczas powitania przez Biskupa Łowickiego ,,Janem Pawłem Wielkim”. Od wieczoru 13 czerwca rozpoczęło pracę Studio Papieskie, które przez 24 godz. towarzyszyło pielgrzymom, podając im użyteczne informacje,, a wszystkim słuchaczom relacjonując cały pobyt Jana Pawła II w Łowiczu. Było to z pewnością największe i najważniejsze wyzwanie dla zespołu pracowników, które zgodnie z ocenami słuchaczy i dziennikarzy innych mediów zostało zrealizowane z pełnym profesjonalizmem.

Podczas audycji podsumowującej pielgrzymkę rozstrzygnięto również trwający od kilku miesięcy konkurs radiowy ,,Papież w Łowiczu”, w którym główną nagrodą dla uczestników był wyjazd z pielgrzymka do Rzymu.

Już w 2 tygodnie po wizycie papieskiej radio wydało i rozprowadziło wśród diecezjan kasetę ,,Wizyta Jana Pawła II w Łowiczu” zawierającą m.in. papieską homilię. W czasie miesięcy wakacyjnych reporterzy radia znów ruszyli w teren z akcją ,,Wakacje z Plusem”, odwiedzając już nie tylko duże miasta, ale i mniejsze miejscowości z ,,Satelitarnym Turniejem Koszykówki Ulicznej”.

Na czas Bożego Narodzenia radio wydało i rozprowadziło wśród mieszkańców regionu 20 tysięcy śpiewnika kolędowego ,,Wieczerza Wigilijna z Radiem Plus Miedzy Łodzią a Warszawą”. W oparciu o to wydanie prowadzono również na antenie radia audycję wieczorną: ,,Wigilijny wieczór”.

Poniżej przestawiamy kalendarium z cyklu…2000 rok w kraju i na świecie.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.