25 lat Między Łodzią a Warszawą

1998 rok

W związku z nawiązaniem współpracy z Spółką Producencką Plus zmienia się nazwa rozgłośni na: Radio Victoria Plus. Wraz z początkiem wakacji przez cały lipiec i sierpień radio prowadziło akcję ,,Victoria Plus Wakacje”, która służyła wprowadzeniu nowej nazwy oraz promocji radiostacji w całym regionie. Ekipa radia odwiedzała różne miejscowości podczas obywających się tam imprez plenerowych prowadząc m.in. konkursy i rozdając nagrody.

W katedrze łowickiej pod patronatem radia odbył się Międzynarodowy Festiwal Organowy Johanna Sebastiana Bacha. Późniejsze coroczne edycje tego festiwalu również były promowane w radiu.

W ramówce zaczęło się pojawiać coraz więcej audycji przygotowywanych przez Spółkę Plus. Ostatecznie od 1 listopada zaprzestano używać nazwę ,,Victoria”, którą zastąpiła nowa: Radio Plus. Oprócz nazwy zmieniło się również logo stacji.

Nastąpiło rozszerzenie koncesji radia o nowe częstotliwości dla Kutna, Mszczonowa i Rawy Maz., które miały zapewnić pokrycie sygnałem całej diecezji, ze względu na mającą się odbyć w czerwcu 1999r. wizytę Ojca Świętego w Łowiczu.

Na antenie rozpoczynają się regularne programy ,,Czekając na Papieża” przygotowujące słuchaczy do spotkania z Janem Pawłem II.

Gośćmi radia byli m.in.: Jerzy Buzek – Premier RP, Jacek Dębski, Janusz Wojciechowski – Prezes NIK, Andrzej Trzos-Rastawiecki, ks. Jan Sikorski – Krajowy Kapelan Więziennictwa, Zespół ,,Oddział Zamknięty”.

Poniżej przedstawiamy kalendarium z cyklu: 1998 rok w kraju i na świecie…

oraz zdjęcia z naszej radiowej kroniki:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.