Kutno Łowicz Rawa Maz.

Rolnicy z naszego regionu dołączyli do Ogólnopolskiego Protestu Rolników

Rolnicy z ternu Powiatu Kutnowskiego dołączyli do Ogólnopolskiego Protestu Rolników .Ciężki sprzęt rolniczy pojawił się na drogach krajowych nr 60 i 92 powodując spore utrudnienia w ruchu. O co walczą rolnicy i dlaczego zdecydowali się na taką formę protestu?

Z uczestnikami protestu rozmawiała nasza reporterka Małgorzata Pietrusiak

Rawa Mazowiecka

Rolnicy z Ziemi Rawskiej włączyli się w ogólnopolski protest rolników. W akcji wzięło udział ponad 250 maszyn rolniczych, które przejechały z Niwnej, przez ulice Rawy Mazowieckiej do Głuchowa. Mówi Paweł Rochala jeden z protestujących rolników.

W proteście wzięli udział rolnicy z powiatów rawskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego.

Łowicz

Ponad 300 maszyn wyruszyło o godzinie 11:00 z bazy mleczarni w Łowiczu na drogi powiatu. Ich trasa wiedzie ul. Armii Krajowej do świateł, drogą krajową nr 92 w kierunku Kutna, następnie drogą krajową nr 14. W miejscowości Kwiatek/ Jamno ciągniki skręcą na DW704 do ronda przy autostradzie na węźle Łowicz i na tym rondzie zwrócą. Maszyny poruszają się z prędkością max 30km/h. Miały wyruszyć w kolumnach po 5. Tuż przed wyjazdem, ze względu na ilość uczestników protestu policja zadecydowała, że strajkujący poruszać się będą w kolumnach po 10 pojazdów. Nie spodobało się to osobom znajdującym się na placu. Pojawiły się krzyki, wyzwiska i groźby. Strajkujący krzyczeli, że chcą jechać bez przerw, że jest to protest i nie interesują ich wcześniejsze ustalenia. Wśród tłumu słychać było nawoływania do tego, aby następnym razem przyjechać z gnojówką.

Poprosiliśmy uczestników protestu w Łowiczu, aby powiedzieli przeciw czemu protestują:

Jak zaznaczył Waldemar Wojciechowski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego i rolnik spod Łowicza, to kolejny, ale nie ostatni protest

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.