Sochaczew

Szkolni sportowcy nagrodzeni

Zakończony został szkolny rok sportowy, a najlepsze placówki otrzymały zasłużone wyróżnienia. Według klasyfikacji Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie zwyciężyła w kategorii „dzieci”, Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim zajęła pierwsze miejsce w kategorii „młodzież”, natomiast Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie triumfował w rywalizacji „Licealiady”.

Uroczysta gala podsumowująca miniony rok sportowy odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli szkół, samorządowców, gości specjalnych, a wśród nich Jerzego Pietrzyka – srebrnego medalistę w sztafecie 4×400 metrów z Montrealu 1976, mistrza i rekordzistę Europy juniorów na 400 metrów przez płotki.

Gala obejmowała wręczenie pucharów, wyróżnień i nagród dla najlepszych szkół oraz młodych sportowców, a także podziękowania dla wszystkich wspierających zawody organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie.

Zenon Grąbczewski, sekretarz PSZS, podsumował intensywny rok, w którym przeprowadzono aż 80 zawodów sportowych, równoznacznych z codziennymi wydarzeniami przez cztery miesiące. Rejon Sochaczewa, obejmujący pięć powiatów, zdobył drugie miejsce w punktacji rejonów w województwie mazowieckim, co potwierdzało wysoki poziom organizacyjny turniejów, zawodów i imprez sportowych.

Uroczystość zgromadziła licznych gości, w tym Jolantę Gontę – starostę sochaczewskiego, Tadeusza Głuchowskiego – wicestarostę, Annę Pawłowską – członka Zarządu Powiatu i dyrektor MOSiR, oraz innych przedstawicieli instytucji i organizacji sportowych.

Podczas gali ogłoszono listę nagrodzonych oraz wyniki rywalizacji międzyszkolnej w roku szkolnym 2022/2023. Mistrzami Powiatu zostali m.in. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie, Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim, oraz LO Sochaczew.

Podziękowania otrzymali również współorganizatorzy zawodów, instytucje wspierające sport szkolny oraz wszyscy zaangażowani w rozwijanie pasji sportowej wśród młodzieży.

Nowy sportowy rok szkolny 2023/2024 został oficjalnie otwarty, kończąc uroczystość artystycznymi pokazami młodzieży z sochaczewskiej „Osiemdziesiątki”.