Łowicz

Miejskie zakończenie roku szkolnego

W sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury odbyło się dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Łowiczu. Wydarzenie to miało na celu m.in. uhonorowanie najlepszych uczniów klas 8 szkół podstawowych w Łowiczu oraz klas 6 w Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łowiczu.
W czasie uroczystości wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody.

Nagrody przyznawane były w kategoriach:
– najwyższa średnia
– ocen oraz wzorowe zachowanie – po dwie osoby z każdej szkoły,
– „osobowość szkoły” i „najlepszy sportowiec” – po jednej osobie.

W kategorii uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem nagrody otrzymali: Małgorzata Karolak i Olga Aftewicz ze SP nr 1; Adam Brzost i Małgorzata Świeszkowska – ze SP nr 2, Natalia Graszka i Julia Gładka – ze SP nr 3, Zofia Fabijańska i Alicja Rybus – ze SP nr 4, Kaja Milcarz i Franciszek Plichta – ze SP nr 7, Julia Grzyb i Aleksandra Krauze – z pijarskiej SP oraz Hanna Mitek i Wiktoria Tomanik – ze Szkoły Muzycznej.

W kategorii osobowość szkoły wyróżnieni zostali: Aleksandra Olko z SP 1, Katarzyna Więcek z SP 2, Piotr Motyl z SP 3, Martyna Drzewiecka z SP 4, Agata Golec z SP 7 i Gabriela Wróblewska z pijarskiej SP.

W kategorii najlepszy sportowiec zwyciężyli: Zuzanna Grajewska z SP 1, Lena Wróbel z SP 2, Antoni Bąba z SP 3, Michał Kuciński z SP 4, Lena Zawadzka z SP 7 i Bartosz Lus z pijarskiej SP.

W ramach nagrody Burmistrz wręczył uczniom statuetki, książki i dyplomy, bony do Empiku o wartości 100 zł oraz zaproszenia na koncert Zespołu Felivers.

mówił do zgromadzonych uczniów burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.