Łowicz

Już jutro Boże Ciało w Łowiczu

Już jutro ulicami Łowicza przejdzie procesja Bożego Ciała . Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się o godz. 10:30 uroczystą Mszą Święta w Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Łowiczu.

Po Mszy Świętej, zgodnie ze starym zwyczajem, wyruszy procesja do czterech ołtarzy zlokalizowanych na terenie miasta. Trasa procesji prowadzić będzie z Bazyliki Katedralnej znajdującej się na Starym Rynku ulicami: 11 Listopada, Tkaczew i 3 Maja. Pierwszy ołtarz znajdował się będzie przed kościołem Ojców Pijarów. Drugi przed kościółkiem Świętego Leonarda i Świętej Małgorzaty na Końskim Targu. Trzeci przy skrzyżowaniu ul. Tkaczew i ul. 3 Maja, a ostatni, czwarty, przy dzwonnicy bazyliki. Powrót na Stary Rynek odbywać się będzie ul. 3 Maja.

W związku z uroczystościami zmieni się także organizacja ruchu w mieście. W godzinach 6:00 do 16:00 z ruchu wyłączony będzie obszar, na którym odbywać się będą uroczystości religijne: Stary Rynek, ul. 11 Listopada, Koński Targ (od Alejek Sienkiewicza do do ul. Kaliskiej), ul. 1 Maja (od zjazdu na teren marketu “Mila” do ul. Tkaczew), ul. 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Tkaczew do Starego Rynku.
Na terenie parkingu na Placu Stary Rynek zakaz parkowania obowiązywać będzie już od godziny 17:00 w dniu 7 czerwca (środa).

Mówi Krzysztof Jan Kaliński burmistrz Łowicza

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.