Skierniewice

Skierniewice: Na te projekty będą mogli głosować skierniewiczanie [LISTA PROJEKTÓW]

fot. skierniewice.eu

Stworzenie siłowni plenerowej dla dzieci w okolicy Zalewu Zadębie, Rozbudowa oświetlenia i szatni na obiekcie sportowym przy ulicy Nowobielańskiej czy Modernizacja wyposażenia do uprawiania judo. To tylko niektóre z projektów, które przeszły pozytywną weryfikację w Budżecie Obywatelskim Miasta Skierniewice. Kolejnym etapem będzie głosowanie.

Mówił Przemysław Rybicki Rzecznik Skierniewickiego Magistratu

“Przypomnijmy, że do 17 czerwca br.  skierniewiczanie przesyłali propozycje projektów do kolejnej odsłony budżetu partypacyjnego. Łącznie wpłynęło 37 wniosków.  Wszystkie zostały szczegółowo zbadane przez Zespół ds Budżetu Obywatelskiego, w skład którego wchodzą pracownicy merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek kultury i sportu. 

Po szczegółowej analizie przesłanych propozycji, pozytywnie zaopiniowano aż 32  projekty. 14 z nich znalazło się na liście projektów ogólnomiejskich, zaś kolejne 18 powalczy o głosy w poszczególnych regionach (4 w Rejonie I,  6 w Rejonie II, 5 w Rejonie III, 3 w Rejonie IV). 5 projektów Zespół zakwalifikował jako niemożliwe do zrealizowania. Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wniosków zaopiniowanych negatywnie znajdują się w załącznikach poniżej. 

Przypominamy, głosowanie odbędzie się w dniach 5 – 16 września 2022 r., a jego wyniki powinniśmy poznać do 23 września. Teraz przed wnioskodawcami czas, aby swoje propozycje rozpromować wśród mieszkańców. “

UM Skierniewice

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.