Sochaczew

Tragiczna sytuacja nad wodą: Utonął mieszkaniec powiatu sochaczewskiego

fot. poglądowe / Archiwum RV

Tragiczna sytuacja nad wodą. Doszło do utonięcia mieszkańca powiatu sochaczewskiego, którego ciało wyłowiono w Nowym Dworze Mazowieckim.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (24.07) około godz. 14:00 na Jeziorze Secymińskim – na terenie Gminy Leoncin. Mężczyzna mieszkający na co dzień w powiecie sochaczewskim wypoczywał nad wodą. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze nowodworskiej Policji w pewnym momencie spadł z materaca i zniknął pod taflą wody. Na miejscu prowadzono poszukiwania, w które zaangażowana była również straż pożarna, ratownictwo wodne, płetwonurkowie oraz służby medyczne. Niestety po godzinie z wody wyciągnięto ciało mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Dalsze szczegóły tej sprawy wyjaśni śledztwo.

“Czosnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim ustalają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono z akwenu wodnego w Secyminku. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą!

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14:00 na Jeziorze Secymińskim w gminie Leoncin. Do nowodworskiej komendy wpłynęła informacja o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny. Służby natychmiast przystąpiły do działań. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, mężczyzna spadł z materaca i zniknął pod taflą wody. Na miejscu prowadzono działania poszukiwawczo – ratownicze przy użyciu specjalistycznego sprzętu, m.in. sonaru. Oprócz policji zaaangażowano również straż pożarną, ratownictwo wodne, płetwonurków oraz służby medyczne. Po godzinie z wody wyciągnięto ciało mieszkańca powiatu sochaczewskiego.
Dalsze działania pod nadzorem prokuratora prowadzili policjanci, w tym technik kryminalistyki i grupa dochodzeniowo- śledcza. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.


Po raz kolejny apelujemy do osób wypoczywających nad wodą, o zachowanie rozwagi oraz przestrzeganie podstawowych zasad, obowiązujących w czasie pobytu, w rejonie zbiorników wodnych.”

podkom. Joanna Wielocha – KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.