Sochaczew

Autobusy w Sochaczewie za darmo dla wszystkich mieszkańców: Zmiany mają wejść od 1 lipca

fot. Błażej Kaliński

Mieszkańcy Sochaczewa będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej całkowicie za darmo. Od 1 lipca w mieście mają zostać wprowadzone nowe zasady. Jakie wymogi należy spełnić, by jeździć miejskimi autobusami bezpłatnie?

Za darmo autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie będą mogli jeździć co istotne wyłącznie posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. Przypomnijmy, że do tej pory z bezpłatnych przejazdów miejskimi autobusami mogli korzystać posiadacze tej karty uczący się w szkołach, przedszkolach, a także studenci do 24 roku życia oraz Honorowi Dawcy Krwi. Teraz ten przywilej ma zostać rozszerzony na wszystkich mieszkańców. Jedynym wymogiem ma być właśnie posiadanie miejskiej karty mieszkańca. Jak czytamy w komunikacie sochaczewskiego ratusza: “Wprowadzenie darmowych przejazdów wymaga zmiany kilku uchwał”. Ta propozycja ma być przedstawiona Radzie Miasta na najbliższej czerwcowej sesji, a więc to radni zdecydują, czy tego typu rozwiązanie zostanie wprowadzone.

Mówił Daniel Wachowski z Urzędu Miasta w Sochaczewie

“(…) Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać na wszystkich liniach, w każdy dzień roku, bez żadnych ograniczeń. Inne miasta, takie jak Oświęcim, Olsztyn, Andrychów, Gdynia a ostatnio Gdańsk, podnoszą ceny biletów, niekiedy do prawie 5 zł za jeden przejazd, a my stawiamy na darmową komunikację. Prowadzimy rozsądną i bardzo ostrożną politykę finansową, dlatego stać nas na bezpłatną komunikację zbiorową.”

Piotr Osiecki – Burmistrz Miasta Sochaczew

Pomysł zostanie przedłożony radzie do akceptacji na czerwcowej sesji i jestem przekonany, że zostanie przyjęty jednogłośnie. Obecnie prawo do darmowych przejazdów ma 1550 dzieci i młodzieży od 4 do 24 roku życia. Kart mieszkańca wydano dotychczas ponad 6000, a to oznacza, że czterokrotnie wrośnie liczba osób uprawnionych do takich przejazdów. Sochaczew dołączy do grona miast promujących ekologiczny transport i mam nadzieję, że część kierowców przesiądzie się z samochodu do bezpłatnego autobusu.”

Sylwester Kaczmarek – Przewodniczący Rady Miasta

info: UM Sochaczew

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.