Sochaczew

Przebudowa dworca PKP w Sochaczewie rusza

fot. Oskar Tomczyk

Ruszają prace budowlane związane z przebudową dworca PKP w Sochaczewie. Dzisiaj w mieście na konferencji przedstawiono zakres oraz harmonogram prac. Pierwsze prace fizyczne związane z modernizacją zabytkowego dworca w Sochaczewie rozpoczną się w tym tygodniu.

Mówił Krystian Nowicki Prezes Firmy Wykonawczej SochBud

Modernizacja dworca PKP w Sochaczewie, która właśnie rusza może zakończyć się przed terminem. Takie nadzieje na dzisiejszej konferencji wyraził zarząd powiatu sochaczewskiego, który jest spokojny o przebieg inwestycji. Mówi Jolanta Gonta Starosta Powiatu Sochaczewskiego.

Przypomnijmy w ramach zadania przebudowany ma zostać budynek dworca, wraz z częścią go otaczającą. To oznacza również zmiany w układzie komunikacyjnym przy samym budynku dworca.

Dokładnie 12 miesięcy ma wykonawca na modernizację dworca PKP w Sochaczewie. Sochaczewski dworzec jest jednym z 200- takich obiektów, które Polskie Koleje Państwowe mają przebudować w całym kraju. O tych inwestycjach mówił obecny dzisiaj (25.04) w Sochaczewie Krzysztof Mamiński Prezes Zarządu PKP. S.A.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem tymczasowego dworca PKP w Sochaczewie. Dworzec tymczasowy zbudowany zostanie z pięciu kontenerów i stanie po prawej stronie dworca, patrząc od ulicy Henryka Sienkiewicza.

Mówił Andrzej Kierzkowski Przewodniczący Rady Powiatu Sochaczewskiego

“Zgodnie z projektem przebudowy renowację przejdzie ceglana elewacja zabytku wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi. Planowane jest jej wyczyszczenie oraz naprawa powstałych ubytków, a także odtworzenie na wzór historycznej lub renowację stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę poszycia dachowego na wykonane z blachy tytanowo-cynkowej na rąbek stojący. Ciekawostką na fasadzie budynku będzie umieszczenie w górnym naświetlu wejścia głównego stylizowanego zegara. Całość uzyskanego dzięki przebudowie efektu wizualnego podkreśli nowa iluminacja.”

PKP S.A.

Modernizacja dworca oznacza również zmiany wewnątrz budynku. Na jego parterze zaprojektowano hol pełniący funkcję poczekalni. Dzięki inwestycji zyska on całkowicie nowe wyposażenie, czyli ławki, gabloty z rozkładami jazdy pociągów, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz nowy system informacji głosowej. W sąsiedztwie holu, oprócz pomieszczenia kas biletowych i toalet, zaplanowano przestrzeń pod przyszły lokal gastronomiczny oraz pomieszczenia biurowe przeznaczone dla jednej ze spółek kolejowych.

PKP S.A.

Olbrzymią metamorfozę przejdzie plac przed dworcem. Przebudowany zostanie układ komunikacyjny. Wzdłuż frontowej fasady budynku pojawią się miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz typu kiss&ride. Natomiast nieco bliżej ulicy Henryka Sienkiewicza powstaną dwa wyspowe perony dla autobusów, postój taksówek oraz 9 miejsc parkingowych, w tym dwa przeznaczone dla samochodów elektrycznych. W sąsiedztwie budynku pojawi się również wiata rowerowa. Zabytkowa lokomotywa pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu. Z innych prac planowanych w otoczeniu dworca warto wspomnieć o uporządkowaniu zieleni, a także montażu nowych elementów małej architektury (ławki, kosze, oświetlenie). ” 

PKP S.A.

Więcej o modernizacji Dworca w Sochaczewie pisaliśmy także tutaj:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.