Sochaczew

Powiat Sochaczewski obszarem zagrożonym wścieklizną: Co to oznacza?

fot. powiatsochaczew.pl
Powiat Sochaczewski objęty obszarem zagrożenia wścieklizną. W tej sprawie w Starostwie Powiatowym odbyło się Posiedzenie Sztabu Kryzysowego. Co miało na celu to spotkanie?

Na spotkaniu sztabu zarząd powiatu oraz przedstawiciele wszystkich lokalnych samorządów z terenu powiatu, a także służb zapoznali się ze zmianami dotyczących rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego odnośnie wścieklizny. Obszar zagrożony, którym objęty został powiat sochaczewski zmienia kilka kwestii. Po pierwsze dla właścicieli zwierząt oznacza to obowiązek szczepienia psów oraz kotów przeciwko wściekliźnie, a także zobowiązuje do przestrzegania się takich zasad jak m.in: trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, kotów w zamknięciu, a także pozostawienie zwierząt gospodarskich w okólnikach i na zamkniętych wybiegach. Co więcej zarządcy dróg zobowiązani są do ustawienia na drogach wlotowych do powiatu znaków z informacją o obszarze zagrożonym wścieklizną zwierząt.

“W przypadku podejrzenia wystąpienia wścieklizny u jakiegokolwiek zwierzęcia, czy to żywego czy padłego – nie dotykać go gołymi rękoma, nie przenosić, by nie doszło do transmisji choroby dalej, ale i zarażenia. Wścieklizna to choroba śmiertelna, wirusowa, nieuleczalna”

Beata Fergińska – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.