Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew

Wichura przeszła przez region

fot. KP PSP Rawa Maz.

Front atmosferyczny, który dziś rano przeszedł przez nasz region wyrządził bardzo poważne szkody na terenie powiatu łowickiego. Wichura uszkodziła ponad 40 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Mówi Tomasz Ledzion – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Bardzo powazna sytuacja jest także na terenie powiatu kutnowskiego. Mówi Mariusz Jagodziński – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

W powiecie skierniewickim także strażacy byli wzywani do uszkodzonych dachów i zerwanych linii energetycznych. Mówi Bartłomiej Wójcik ze Skierniewickiej Straży Pożarnej

W powiecie rawskim zdarzeń związanych z wiatrem było 5. Najpoważniejsze wezwanie strażacy otrzymali do miejscowości Grzymkowice, gdzie wichura zerwała dach z przechowalni owoców. Mówi Konrad Krupa z rawskiej PSP.

Blisko 70 interwencji odnotowali strażacy z powiatu sochaczewskiego w ciągu zaledwie niecałej godziny. Największa wichura przeszła dziś nad powiatem po godzinie 6:00 rano zrywając dachy oraz powalając drzewa. O tej sytuacji mówi Rafał Krupa z Sochaczewskiej Straży Pożarnej

W wyniku porannej wichury aktualnie w rejonie energetycznym Łowicz bez prądu jest około 12 tysięcy odbiorców. Natomiast w całym oddziale Łódź prądu nie ma 60 tysięcy odbiorców.

Mówiła Alina Chwiejczak – koordynator do spraw komunikacji PGE, odział Łódź.

W gminie Chąśno w miejscowości Goleńsko, z domu zerwało dach wraz z więźbą dachową.

Mówiła Pani Zofia, mieszkanka gminy Chąśno

W wyniku wiatru ucierpieli również mieszkańcy gminy Kiernozia. W miejscowości Natolin Kiernozki, trwa aktualnie walka z czasem. Strażacy starają się zabezpieczyć zerwany dach budynku mieszkalnego.

W Kiernozi również zerwało dach tym razem na budynku gospodarczym.

Niestety meteorolodzy ostrzegają przed kolejną falą gwałtownego wiatru, która w naszym regionie spodziewana jest około godziny 12.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.