Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Wichura przeszła przez Region między Łodzią a Warszawą

fot. OSP Skierniewice

Niż Nadia przetoczył się nad Polską. Nawałnica nie ominęła także regionu między Łodzią a Warszawą.

Dla służb z powiatu żyrardowskiego miniony weekend był  bardzo pracowity. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych przez wichurę drzewach i uszkodzonych liniach energetycznych. Mówi Jarosław Belina – Oficer Prasowy Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Żyrardowie

35 interwencji związanych z niekorzystnymi warunkami pogodowymi odnotowali w weekend strażacy w powiecie łowickim. Praca strażaków dotyczyła głownie usuwania połamanych drzew i gałęzi oraz zabezpieczania budynków gdzie zostały uszkodzone dachy. Mówi Tomasz Ledzion z łowickiej PSP

Silny front atmosferyczny nie ominął także powiatu skierniewickiego  Jak tu wyglądała sytuacja? Mówi Bartłomiej Wójcik Rzecznik Skierniewickiej Straży Pożarnej.

Również względnie niewielkie straty szacują strażacy interweniujący w powiecie sochaczewskim Mówił Rafał Krupa Rzecznik Sochaczewskiej Straży Pożarnej.

W powiecie rawskim strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej od piątku interweniowali 31 razy. Z pośród tych zdarzeń 4 to pożary. Interwencji związanych z wichurą, która przeszła przez region było 19, a 3 zdarzenia dotyczyły nagłego przyboru wód.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.