Kutno Łowicz Rawa Maz. Sochaczew Żyrardów

Wspomnienia o tych, którzy odeszli…

Ksiądz Prałat Mieczysław Iwanicki to postać, która zapisała się w historii Rawy Mazowieckiej. Przez wiele lat był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Do dziś jest w mieście wspominany. Te wspomnienia zebrała Dagmara Skopiak.

6 kwietnia 2021 roku odeszła od Nas Grażyna Kin Rzymkowska.  Wieloletni Dyrektor Muzeum Zamku w Oporowie i krzewicielka kultury w Kutnie, która w znaczący sposób przyczyniła się do założenia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Jak Panią Grażynę wspominają wieloletni współpracownicy i przyjaciele? O tym już teraz w materiale Małgorzaty  Pietrusiak.

Bliską i zasłużoną dla Łowicza postacią jest niewątpliwie Pani Jadwiga Lendzion. Zasłużony przewodnik łowickiego PTTK.  Była osobą lubianą, znaną wśród mieszkańców. A więcej o Pani Jadwidze już teraz w materiale Błażeja Kalińskiego.

Początek listopada to czas w którym szczególnie ciepło wspominamy tych którzy odeszli . Przypomnimy więc cenionego samorządowca, byłego Zastępcę  Prezydenta Żyrardowa i byłego Zastępcę Burmistrza Mszczonowa . Człowieka niezwykle ważnego  dla lokalnego społeczeństwa. Zapraszam na materiał który przygotowała Agata Siniarska.

Ś.P Sylwester Rożdzestwieński to postać zasłużona dla Miasta Sochaczew, którą wspominamy w naszym cyklu poświęconym zmarłym z miast regionu między Łodzią, a Warszawą. Więcej o tym działaczu w materiale.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.